Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Nowe zakażenie, ale ze starego źródła

Jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem w Łomży. To mąż kobiety, u której zakażenie potwierdzono już wcześniej. Mężczyzna od tamtej pory przebywał na kwarantannie, więc – według Sanepidu – nie mógł stać się nowym źródłem zakażenia. Tymczasem wirusa zwalczyło kolejnych 8 mieszkańców Łomży zakażonych w drugiej łomżyńskiej fali. W tej chwili „aktywnych” przypadków SARS-CoV-2 w Łomży ma być 10.

Mieszkaniec Łomży jest jednym z czterech przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim o których poinformowano w piątkowe przedpołudnie. Trzy pozostałe zakażenia dotyczą mieszkańców powiatu grajewskiego. Oto potwierdzone badaniami laboratoryjnymi nowe przypadki SARS-CoV-2 w województwie podlaskim:

  1. starsza kobieta z powiatu grajewskiego, hospitalizowana w Szpitalu Ogólnym w Grajewie,
  2. młody mężczyzna z powiatu grajewskiego, hospitalizowany w Szpitalu Ogólnym w Grajewie,
  3. starsza kobieta z powiatu grajewskiego, izolacja domowa,
  4. mężczyzna w sile wieku z Łomży, izolacja domowa.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 908 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Zdecydowana większość zakażonych - 756 osób zwalczyło już wirusa, ale też po zakażeniu zmarło 16 osób.   

W mieście Łomży dotychczas potwierdzono 97 przypadków zakażenia SARS-COV-2, a na terenie gmin powiatu łomżyńskiego 25 kolejnych. W mieście i regionie nie było dotychczas przypadku śmierci po zakażeniu koronawoirusem. Zakażenie do dziś zwalczyło już 112 osób – w tym wszyscy z powiatu łomżyńskiego, co oznacza, że z potwierdzonym dziś nowym przypadkiem w tej chwili za zakażonych uznawanych jest tylko 10 mieszkańców Łomży.  

Jak podaje Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży dziś kwarantanną w związku z podejrzeniem zakażenia objętych jest 36 osób w Łomży i 42 osoby w powiecie łomżyńskim. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę