Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Druga fala koronawirusa wygaszana

Kolejnych 10 zakażonych wirusem SARS-CoV-2 mieszkańców Łomży ozdrowiało, a nie ma nowych przypadków zakażeń. Z danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży wynika, że obecnie jest 17 tzw. „aktywnych przypadków” koronawirusa w mieście. 10 dni temu było ich 66. Spada także liczba osób objętych kwarantanną po kontakcie z osobą zakażoną.

Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży informuje, że w mieście i regionie nie ma w tej chwili nowych ognisk zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Od wykrycia pierwszego przypadku z drugiej fali zakażeń mija miesiąc. W tym czasie wykryto w Łomży i najbliższej okolicy 81 przypadków zakażenia koronawirusem – dwa razy więcej niż w „pierwszej fali”, która dotknęła miasto i region w marcu i kwietniu. Z tej fali zakażanych 64 osoby zwalczyły już wirusa i są uznawane za ozdrowieńców. Średnio wychodzi, że od potwierdzenia zakażenia do potwierdzenia ozdrowienia w Łomży mijają dwa tygodnie.   

Kwarantanna dla Ukraińców i Białorusinów
W środowy poranek Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży w kwarantanną obejmowała 107 osób. 53 z nich było w mieście Łomży, a 54 na ternie powiatu łomżyńskiego. Jak wyjaśnia Julia Gulanowska w większości przypadków kwarantanna dotyczy Ukraińców i Białorusinów, którzy po kilku miesiącach przerwy powracają do pracy w mieście i regionie. Oni po przyjeździe do Polski zobowiązani są do przejścia dwutygodniowej kwarantanny.  Okres ten może być skrócony jeśli pracodawca zleci wykonanie im badań na obecność koronowianina, a ich wynik będzie ujemny.   

Także w województwie podlaskim spada liczba „aktywnych” przypadków zakażenia  koronawirusem. Dziś służby wojewody podlaskiego poinformowały o ozdrowieniu 16 osób z województwa podlaskiego i tylko jednym nowym przypadku  zakażenia. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę