Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Koronawirus ustępuje

Po weekendzie w Łomży spada liczba osób zakażonych koronawirusem. Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitrano-Epidemiologicznej w Łomży poinformowała w poniedziałek o ozdrowieniu 13 mieszkańców Łomży i jednej osoby z powiatu łomżyńskiego. Wśród ozdrowiałych w weekend jest m.in. kapucyn z łomżyńskiego klasztoru. Wyzdrowiały już także niemal wszystkie siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej.

W Łomży i okolicy nowych zakażeń nie notowano od 5 dni. Sukcesywnie przybywa za to ozdrowieńców. Po zwalczeniu wirusa przez kolejne 14 osób, w tej chwili za zakażone uznawanych jest u nas 26 osób. Jeszcze tydzień temu było to 66 osób. 

W konsekwencji wygaszania kolejnych ognisk zakażeń zmniejsza się także liczba osób objętych kwarantanną w związku z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Julia Gulanowska z PSS-E w Łomży podaje, że obecnie jest nią objętych 60 osób z miasta Łomża i 22 mieszkańców gmin powiatu łomżyńskiego.

Pierwszy taki dzień od blisko dwóch miesięcy
W poniedziałkowe przedpołudnie służby z województwa podlaskiego nie poinformował o wykryciu nowego przypadku zakażenia koronawirusem. To pierwszy taki dzień od 20 maja. 
Poinformowano za to o ozdrowieniu 12 osób. W sumie – według danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w województwie podlaskim wyzdrowiało do tej pory 664 osoby. 

WAŻNE! Podawane przez PUW dane dotyczące liczby ozdrowieńców w Łomży i okolicy nie pokrywają się z danym PSSE w Łomży. Według PUW w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego „aktywnych” przypadków zakażenia ma być 63, czyli niemal dwa i pół raza więcej niż podaje Sanepid w Łomży. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę