Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Koronawirus wśród osób w sile wieku

Osoby starsze, powyżej 60 roku życia stanowią mniej niż 1/4 liczy osób zakażonych koronawirusem w województwie podlaskim. Z danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że najwięcej osób zakażonych jest „w sile wieku”. Więcej zakażeń niż u osób starszych jest także wśród osób młodych.

Od marca do 12 lipca w województwie podlaskim potwierdzono zakażenie koronawirusem u 902 osób. Po zakażeniu zmarło 16 osób. Ofiary śmiertelne koronawirusa były to osoby starsze i schorowane. Ta grupa osób jest uważana za najbardziej zagrożoną, ale z danych dotyczących liczy zakażeń w województwie podlaskim wynika, że wcale nie najczęściej zarażaną.   
Z dotychczas zakażonych najliczniejszą grupę stanowią osoby w „w sile wieku”, czyli w przedziale od 40 do 59 lat. W województwie podlaskim w tej grupie zakażone zostały 342 osoby.
Na drugim miejscu są osoby młode czyli w wieku  18-39 lat. Takich przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 obyło 265. 
W przypadku osób starszych powyżej 60 roku dotychczas w województwie podlaski zdiagnozowano 211. 
Znacznie mniej zakażeń jest wśród dzieci 0-12 lat (22 przypadki) i nastolatków 13-17 lat (62), w których to grupach łącznie zdiagnozowano 84 przypadki zakażenia. 

Warto dodać, że dotychczas w kierunku wykrycia koronowianina w województwie podlaskim wykonano 46 tysięcy 859 badań. W ogromnej większości - 45 957 – dały one wynik negatywny. Liczba pozytywnych wyników utrzymuje się ostatni poniżej 2%. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę