Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Zakażonych dalej przybywa, ale oficjalne dane są różne

Według danych łomżyńskiego Sanepidu wczoraj potwierdzono 9 nowych przypadków zakażeń koronawirusem wśród mieszkańców miasta. W oficjalnym komunikacie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformowano dziś jednak tylko o 7 nowych wykrytych zakażeniach, w tym jedynie 5 z Łomży. Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży nie chce komentować różnicy w podawanych liczbach nowych zakażeń...

W środowe przedpołudnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Chwilę później Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformowali, że nowe, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych zakażenia SARS-CoV-2 to: 

 1. młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa
 2. kobieta w sile wieku z Łomży, izolacja domowa
 3. młoda kobieta z Łomży, izolacja domowa
 4. mężczyzna w sile wieku z Łomży, izolacja domowa
 5. mężczyzna w sile wieku z Łomży, izolacja domowa
 6. nastolatek z Łomży, izolacja domowa
 7. młody mężczyzna z powiatu monieckiego, hospitalizowany w USK w Białymstoku.

Poinformowano także o ozdowieniu kolejnych 52 osób. To oznaczałoby, że w województwie podlaskim z 889 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2, po wyzdrowieniu 602 osób i śmierci 13 kolejnych zakażonych, aktualnie za chore mają być uznawane 274 osoby – o  45 mniej niż wczoraj. 

Tymczasem według danych łomżyńskiego Sanepidu liczba nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 potwierdzonych wczoraj badaniami laboratoryjnymi to 9, a nie 5.  Wszystkie one dotyczą mieszkańców Łomży. 
Pięć przypadków o których poinformował PUW dotyczy kolejnych osób zakażonych po jednym weselu. Potwierdzono także dwa kolejne zakażenia ze źródła u Sióstr Służek, oraz dwa – jak to określiła Julia Gulanowska – przypadkowe przypadki, które nie są identyfikowane z żadnym z dotychczas potwierdzonych źródeł zakażenia. 
To może potwierdzać teorię, że osób zakażonych w Łomży jest jeszcze więcej niż podają statystyki. 

Oficjalnie według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży w mieście i najbliższej okolicy od początku pandemii potwierdzono zakażenie już 121 osób. Za ozdrowiałe, po dopisaniu do tej listy dziś 7 kolejnych przypadków, uznawanych jest 68 osób. Oznacza to, że w tej chwili aktywnych, potwierdzonych  przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w mieście i najbliższej okolicy jest 53.  
W związku z podejrzeniem zakażenia 163 mieszkańców Łomży i 70 z terenu powiatu łomżyńskiego objętych jest kwarantanną.

Służby sanitarne apelują o stosowanie zasad higieny i przestrzeganie wprowadzanych ograniczeń i zalecanych dystansów społecznych. Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. 

Na wykresach poniżej prezentujemy aktualną sytuację związaną z zakażeniami koronawirusem w Łomży i okolicy na podstawie danych z PSSE w Łomży, a w województwie podlaskim na podstawie danych z PUW w Białymstoku. Te dane nie są zbieżne. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę