Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Koronawirus potwierdzony wśród Kapucynów

Główne zdjęcie
Zamknięte drzwi do kościoła Ojców Kapucynów

Kwarantanna w klasztorze Ojców Kapucynów w Łomży będzie obowiązywała co najmniej do najbliższej niedzieli 12 lipca. Wśród łomżyńskich zakonników, którzy kwarantanną zostali objęci w poprzedni poniedziałek 29 czerwca, po wykryciu ogniska zakażeń koronawirusem w Zgromadzeniu Sióstr Służek NMP Niepokalanej, potwierdzono jeden przypadek SARS-CoV-2. Informację o takim zakażeniu potwierdza gwardian zakonu Andrzej Makowski. Zakażenie dotyczy młodego zakonnika. Dziś służby sanitarne oficjalnie nie poinformowały o nowych wykrytych zakażeniach koronawirusem w mieście i okolicy. Poinformowano natomiast m.in. o śmierci kolejnej, już 13 osoby zakażonej koronawirusem w województwie podlaskim.

Zmarły to mężczyzna w wieku 79 lat, mieszkaniec  powiatu Białostockiego, który był hospitalizowany w szpitalu w Białymstoku. Służby sanitarne podają, że mężczyzna miała choroby współistniejące. 

We wtorek w województwie podlaskim poinformowano o wykryciu zakażenia u dwóch osób. To:

  1. młoda kobieta z Białegostoku, izolacja domowa
  2. nastolatek z powiatu monieckiego, izolacja domowa.

Ogłoszono także listę nowych 30 ozdrowieńców. W tej grupie jest  10 osób z Łomży - starszy mężczyzna, starsza kobieta, cztery kobiety w sile wieku, dwóch młodych mężczyzn, mężczyzna w sile wieku i młoda kobieta, oraz nastolatek z powiatu łomżyńskiego. O ich ozdrowieniu łomżyński Sanepid informował już wczoraj. 

Od marca w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego zakażenie koronawirusem potwierdzono dotychczas u 112 osób. Wiekowość z nich – 72 osoby - jest z „drugiej fali zakażeń”, która w mieście objawiła się w połowie czerwca. Z łomżyńskich zakażonych dotychczas wirusa zwalczyło 61 osób,  a 51 osoby są aktualnie uznawane za zakażone. 

W związku z podejrzeniem zakażenia 204 mieszkańców Łomży i 96 z gmin tworzących powiat łomżyński objętych jest kwarantanną i poddawanych badaniom na obecności wirusa SARS-CoV-2. W stosunku do wczoraj liczba osób objętych kwarantanną w mieście spadła o blisko 80, a w powiecie wzrosła o ponad 20. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę