Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Był rekord zakażeń, jest rekord ozdrowień

Aż o 16 nowych ozdrowieniach po zakażeniu koronawirusem poinformowała w poniedziałek Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitrano-Epidemilogicznej w Łomży. 15 osób z ozdrowiałych to mieszkańcy Łomży, a 1 osoba jest z powiatu łomżyńskiego. Dziś poinformowano także o potwierdzeniu zakażenia kolejnego mężczyzny w sile wieku z Łomży. To oznacza, że według aktualnych danych w mieście i najbliższej okolicy za zakażone SARS-CoV-2 uznawanych jest 51 osób.

W poniedziałek Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformowali o 4 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  1. dziecko z powiatu suwalskiego, izolacja domowa
  2. mężczyzna w sile wieku z Łomży, izolacja domowa
  3. kobieta w sile wieku z powiatu grajewskiego, izolacja domowa
  4. młoda kobieta z Białegostoku, izolacja domowa.

Potwierdzeni kolejnego zakażenia wśród mieszkańców Łomży oznacza, że od początku pandemii w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego zakażenie koronawirusem potwierdzono u 112 mieszkańców. Wiekowość z nich to osoby z „drugiej fali zakażeń”, która w Łomży objawiła się w połowie czerwca. W ciągu trzech tygodni zakażone zostały 72 osoby. Sanepid znalazł kilka źródeł zakażenia. Były to m.in. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży, wesele w jednym z podłomżyńskich lokali, pierwsza komunia święta w jednym z lokali w mieście, czy Zgromadzenie Sióstr Służek NMP Niepokalanej. Najnowszym wykrytym źródeł zakażeń jest wesele na terenie powiatu łomżyńskiego. To z tym źródłem związana jest rekordowo wysoka liczba nowych zakażeń potwierdzonych w sobotę. Wówczas poinformowano zakażeniu 10 mieszkańców Łomży. 

Przybyło ozdrowieńców
Dziś łomżyński Sanepid poinformował natomiast o rekordowo dużej liczbie ozdrowień. Wirusa zwalczyło 16 kolejnych osób. W sumie liczba ozdrowieńców w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego wzrosła do 61. 21 z nich to osoby z „drugiej fali” zakażeń. 

Według danych z poniedziałkowego poranka w mieście Łomży za zakażone SARS-CoV-2 uznawanych jest obecnie 47 osób, a na ternie powiatu łomżyńskiego kolejne 4 osoby. 

W związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w Łomży kwarantanną objętych zostało 281 mieszkańców, a na terenie powiatu łomżyńskiego kolejnych 73. Prowadzone są badania mające potwierdzić lub wykluczyć ich zakażenia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę