Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

2 osoby zmarły, a 7 kolejnych jest zakażonych w województwie - 1 jest z Łomży

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformowali o 7 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Jednym z nich jest starszy mężczyzna z Łomży. Dziś poinformowano także o śmierci w regionie dwóch kolejnych osób zakażonych SARS-CoV-2.

Nowe zakażenia koronawoirusem to: 

 1. młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa
 2. starsza kobieta z powiatu białostockiego, izolacja domowa
 3. dziecko z powiatu siemiatyckiego, izolacja domowa
 4. młody mężczyzna z powiatu siemiatyckiego, izolacja domowa
 5. młody mężczyzna z powiatu siemiatyckiego, izolacja domowa
 6. mężczyzna w sile wieku z powiatu siemiatyckiego, izolacja domowa
 7. starszy mężczyzna z Łomży, izolacja domowa.

Poinformowano także o ozdrowieniu 33 osób, ale na liście nie ma mieszkańców Łomży. W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 861 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2, ale 501 osób zwalczyło wirusa i uznawane są za ozdrowieńców. Niestety po zakażeniu 12 osób zmarło. Dziś do poinformowano o śmierci kobiety w wieku 80 lat, mieszkanki powiatu białostockiego, która była hospitalizowana w szpitalu w Białymstoku, oraz śmierci mężczyzny w wieku 66 lat, mieszkańca powiatu białostockiego, który również był hospitalizowany w szpitalu w Białymstoku. Oboje mieli choroby współistniejące.

W Łomży i najbliższej okolicy liczba osób zakażonych koronawirusem – od początku pandemii - wzrosła do 100. Nikt z tej grupy nie zmarł. Za ozdrowieńców łomżyński Sanepid uznaje 45 osób, co oznacza, że 55 jest aktualnie zakażonych. 50 z nich to mieszkańcy miasta Łomża, a 5 osób jest z powiatu łomżyńskiego. 

W piątek Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitrano-Epidemiologicznej w Łomży podawała,ze w związku z podejrzeniem zakażenia 308 mieszkańców Łomży i 111 mieszkańców powiatu łomżyńskiego znajduje się w kwarantannie. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę