Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Koronawirus w Łomży się zatrzymał?

To pierwszy taki dzień od dwóch tygodni. Dziś w Łomży oficjalnie służby nie informują o żadnych nowych zakażeniach. Są za to przypadki ozdrowień. Według danych Sanepidu w Łomży wirusa zwalczyło czworo mieszkańców Łomży i jedna z osoba z powiatu łomżyńskiego. Według aktualnych danych w mieście za zakażone wirusem SARS-CoV-2 uznawanych jest teraz 49 osób, a na trenie powiatu łomżyńskiego 5 kolejnych. Stale rośne za to liczba osób objętych kwarantanną w związku z podejrzeniem zakażenia. To u nas już ponad 400 osób.

W czwartek Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformowali o 6 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Po pierwszy taki dzień od dwóch tygodni. Nowe zakażenia w województwie to:

  1. młoda kobieta z powiatu suwalskiego, izolacja domowa
  2. młody mężczyzna z powiatu suwalskiego, izolacja domowa
  3. młoda kobieta z powiatu sejneńskiego, izolacja domowa
  4. młoda kobieta z powiatu sejneńskiego, izolacja domowa
  5. młody mężczyzna z powiatu sejneńskiego, izolacja domowa
  6. dziecko z powiatu sejneńskiego, izolacja domowa.

Tym samym liczba potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w województwie podlaskim wzrosła do 854. 

W komunikacie ogłoszono  także wyzdrowienie kolejnych 7 osób: starsza kobieta z powiatu hajnowskiego, trzech mężczyzn w sile wieku, młoda kobieta i kobieta w sile wieku z powiatu grajewskiego, mężczyzna w sile wieku z Białegostoku. Według danych danych PUW za ozdrowiały uznaje się w województwie 468 osób. 

Nowi ozdrowieńcy z Łomży
Tymczasem Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitrano-Epidemiologicznej w Łomży podaje, że wirusa zwalczyło pięciu zakażonych ostatnio mieszkańców miasta i najbliższej okolicy.  Wśód ozdrowiały jest m.in. wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łomży Maciej Borysewicz. On został zakażony ze źródła, które było w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. U co najmniej kilku pracowników i ich rodzin potwierdzono koronawirusa. To ognisko zachorowań ma być nadal aktywne, choć już w mniejszej skali. Według danych łomżyńskiego Sanepidu aktualnie za zakażone SARS-CoV-2 uznane są 54 osoby – 49 mieszkańców Łomży i  5 z terenu powiatu łomżyńskiego.  

Nadal rośnie liczba osób objętych kwarantanną  w związku z możliwym zakażeniem po kontakcie z osobą chorą. Według aktualnych danych kwarantanną objętych jest 305 mieszkańców Łomży i 107 osób z terenu powiatu łomżyńskiego. W tej grupie jest pięć rodzin personelu jednej ze szkół podstawowych na terenie powiatu łomżyńskiego. Julia Gulanowska zapowiada, że oni będą mieli wykonywane testy mające wykryć ewentualne zakażenie. Sanepid nie ujawnia której szkoły dotyczy zakażenie. 

Pracownicy łomżyńskiego Sanepidu teraz oczekują na wyniki badań objętych kwarantanną osób z kontaktów z zakonnicami ze Zgromadzenie Sióstr Służek NMP Niepokalanej. Tym łomżyńskim zakonie wykryto duże ognisko koronawirusa. Za zakażone ozwanych jest 15 z 17 zakonnic. Kilka z nich przebywa w szpitalu. 

Jak podaje Jolanta Gryc, że Szpitala Wojewódzkiego w Łomży dziś hospitalizowanych jest tu 7 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem  SARS-CoV-2. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę