Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kolejne nowe zakażenia koronawirusem

O 9 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podlaski poinformowały w sobotę służby sanitarne. Wśród nich jest jedna osoba z Łomży i dwie osoby z powiatu łomżyńskiego. W tej chwili za zakażonych w mieście i najbliższej okolicy uznaje się 32 osoby. To więcej niż w szczycie pierwszej fali zakażeń z kwietnia.

W sobotnie przedpołudnie Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformowali o 9 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

 1. kobieta w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, izolacja domowa
 2. kobieta w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, izolacja domowa
 3. mężczyzna w sile wieku z Łomży, izolacja domowa
 4. mężczyzna w sile wieku z Mińska, hospitalizowany w USK w Białymstoku
 5. starszy mężczyzna z powiatu sejneńskiego, izolacja domowa
 6. kobieta w sile wieku z powiatu sejneńskiego, izolacja domowa
 7. kobieta w sile wieku z powiatu sejneńskiego, izolacja domowa
 8. mężczyzna w sile wieku z powiatu sejneńskiego, izolacja domowa
 9. młody mężczyzna z powiatu sejneńskiego, izolacja domowa.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 787 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. 453 osoby zwalczyły wirusa, a 10 po zakażeniu zmarło. To oznacza, że za zakażone w województwie uznawane są 324 osoby – najwięcej od początku pandemii. 

Liczba zakażonych w województwie ponownie zaczęła wzrastać od 20 maja, gdy spadła do 52 osób. Najwięcej zakażeń jest w Białymstoku.

W Łomży, po ponad 5 tygodniach braku nowych zakażeń, wirus odżył w połowie czerwca. wówczas wykryto zakażenia wśród pracowników miejskiej spółki wodociągowo-kanalizacyjnej MPWiK. Władze tej miejskiej spółki, ani Sanepid, nie ujawniają informacji ile osób jest zakażonych z tego źródła. Od tamtego czasu liczba zakażonych w mieście wzrosła do 28 osób, a na terenie powiatu łomżyńskiego do 4, przy  czym zidentyfikowano także inne źródła zakażenia - imprezy rodzinne.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę