Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Karetki na koronawirusa

Wicemarszałek Marek Olbryś i przewodniczący Sejmiku województwa Podlaskiego Bogusław Dębski przekazali kluczyki do trzech karetek pogotowia, które trafią do Łomży, Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego. Nowe ambulanse kosztowały 1,5 mln zł, a pieniądze na ich zakup pochodziły z środków unijnych w ramach RPO na walkę z koronowirusem SARS-CoV-2.

 - Uznaliśmy, żeby zmniejszyć oddziaływanie koronawirusa, musimy wspomóc instytucje ochrony zdrowia – mówił wicemarszałek Olbryś przypominając, że wartość całego programu na zakup  urządzenia i środków ochrony osobistej dla jednostek służby zdrowia w województwie podlaskim wynosi blisko 60 mln zł. - To są tego efekty – dodawał wskazując na stojące na placu Wojewódzkiej Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży trzy nowe ambulanse mercedesa. 
Na ich zakup łomżyńskie pogotowie otrzymało 1,5 mln zł. 
- Gratuluje, ze kupiliście jej tanio. Udało się uzyskać normalną cenę sprzed koronawirusa – mówił  Bogusław Dębski, przewodniczący Sejmiku i jednocześnie dyrektor szpitala w Zambrowie zwracając uwagę, ze w czasach pandemii rząd kupował pewne rzeczy bardzo drogo.  
Dębski mówił, że publiczna służba zdrowia jest od lat niedoinwestowana.
- My mamy problem z płynnością finansową – mówił nawiązując do wypowiedzi posła Lecha Kołakowskiego, który zachęcał dyrektorów jednostek służby zdrowia do składania dużych projektów o dofinansowanie zakupów. Według posła Kołkowskiego tera Łomża „ma zielone światło”. 

To kolejne karetki jakie w tym roku trafiły do łomżyńskiego Pogotowia. W lutym kluczyki także do trzech nowych ambulansów przekazał w Łomży wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wówczas samochody trafiły do Grajewa, Kolna i Łomży. 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę