Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Nowe zakażenia w Łomży

Główne zdjęcie
Koronawirus w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego

O czterech nowych przypadkach zakażenia wśród mieszkańców Łomży i jednym wśród mieszkańców powiatu łomżyńskiego poformowały służby. Kobieta w sile wieku z powiatu łomżyńskiego trafiła do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, a pozostali zakażeni są w izolacji domowej. W sumie w mieście i najbliższej okolic za zakażonych uznawanych jest już 27 osób. W całym województwie podlaskim zakażonych jest 315 osób. Dziś do tej listy dopisano 14 osób, a skreślono z niej 3 z powodu zwalczenia wirusa.

W czwartkowe przedpołudnie Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformowali o 14 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

 1. kobieta w sile wieku z powiatu sejneńskiego, izolacja domowa
 2. starszy mężczyzna z Suwałk, hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach
 3. młody mężczyzna z Suwałk, izolacja domowa
 4. kobieta w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa
 5. starsza kobieta z Białegostoku, izolacja domowa
 6. młoda kobieta z Białegostoku, izolacja domowa
 7. młody mężczyzna z Białegostoku, hospitalizowany w USK w Białymstoku
 8. starsza kobieta z powiatu białostockiego, hospitalizowana w Szpitalu MSWiA w Białymstoku
 9. kobieta w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży
 10. kobieta w sile wieku z Łomży, izolacja domowa
 11. młoda kobieta z Łomży, izolacja domowa
 12. młoda kobieta z Łomży, izolacja domowa
 13. młody mężczyzna z Łomży, izolacja domowa
 14. młody mężczyzna z powiatu sokólskiego, izolacja domowa.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 763 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało dotychczas 438 osób, a 10 osób zmarło po zakażeniu. 

Z danych łomżyńskiego Sanepidu wynika, że dziś kwarantanną w Łomży objęte jest 148 osób, a na terenie powiatu łomżyńskiego 57. To 34 osoby mniej niż wczoraj. 

W ratuszu nie ma wirusa
Po ubiegłotygodniowym podejrzeniu, że koronawirus po zakażeniu wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej mógł się przedostać do Urzędu Miejskiego, teraz przychodzi potwierdzenie, że to mu się nie udało. Jak przekazał dziś rano Łukasz Czech z ratusza „nie dysponujemy informacją, aby u jakiegokolwiek pracownika Urzędu Miejskiego zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem”. Miejski urzędnik zapewnia także, że „na obecną chwilę żaden z pracowników Urzędu Miejskiego nie przebywa na kwarantannie” w związku z podejrzeniem zakażenia. W ubiegłym tygodniu taką kwarantanną objętych było dwóch pracowników ratusza. W tym tygodniu w związku z zagrożeniem koronawirusem odwołano także planowaną w Urzędzie Miejskim sesję Rady Miejskiej.  

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę