Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Więcej zakażonych i podejrzanych

Starsza kobieta z Łomży to nowy, potwierdzony w środowe przedpołudnie przypadek zakażenia koronawirusem w mieście. Kobieta jest hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. W całym województwie podlaskim poinformowano dziś o zakażeniu 13 osób. W sumie za zakażonych w tej chwili w województwie uznawanych jest już ponad 300 osób. Po potwierdzeniu kolejnych zakażeń szybko przybywa osób objętych kwarantanną. Tylko w Łomży objętych jest nią już 168 mieszkańców.

W środę Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformowali o 13 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

 1. starszy mężczyzna z powiatu białostockiego, izolacja domowa
 2. kobieta w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa
 3. kobieta w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa
 4. młoda kobieta z powiatu białostockiego, izolacja domowa
 5. mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa
 6. młody mężczyzna z powiatu sejneńskiego, izolacja domowa
 7. dziecko z powiatu sejneńskiego, izolacja domowa
 8. dziecko z powiatu sejneńskiego, izolacja domowa
 9. młoda kobieta z powiatu sejneńskiego, izolacja domowa
 10. starsza kobieta z powiatu bielskiego, izolacja domowa
 11. kobieta w sile wieku z powiatu bielskiego, izolacja domowa
 12. mężczyzna w sile wieku z powiatu bielskiego, izolacja domowa
 13. starsza kobieta z Łomży, hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

Potwierdzone zakażenie starszej kobiety z Łomży to 42 przypadek w mieście i 62 na obszarze działania PSSE w Łomży. Od ubiegłego wtorku w mieście wykryto już 21 zakażeń, a w powiecie łomżyńskim jedno. 

W tej chwili Łomża – z 21 osobami aktualnie zakażonymi jest czwartym „ośrodkiem” koronawirusa w województwie podlaskim, gdzie za zakażonych uznawane są 304 osoby – najwięcej od początku pandemii.  101 zakażonych to mieszkańcy Białegostoku. 71 zakażonych jest w powiecie białostockim, a 58 w  Grajewie i powiecie grajewskim   

W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 749 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. 435 osób zwalczyło wirusa, 10 osób po zakażeniu zmarło. 

W Łomży koronawirus „odżył” w ubiegłym tygodniu po ponad miesiącu braku nowy zakażeń. Ogniskiem zakażenia stała się miejska spółka wodociągowo-kanalizacyjna MPWiK. Do piątkowego poranka potwierdzano zakażenie wśród czterech pracowników tej spółki. W tym tygodniu władze MPWiK nie odpowiadają na żadne pytania dotyczące liczby zakażonych pracowników i osób objętych kwarantanną. Ta jest nakładana przez Sanepid na  osoby z tzw. „bezpośredniego kontaktu” z zakażonym. W Łomży liczba osób, na które Sanepid nałożył obowiązkową kwarantannę, w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem wrosła już do 168. To o 14 osób więcej niż wczoraj rano. Do tego dochodzi 71 objętych kwarantanną mieszkańców podłomżyńskich gmin.  

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę