Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Proszą o przywrócenie stacji dializ w łomżyńskim szpitalu

Główne zdjęcie
Pani Czesława Ślizankiewicz

- Bardzo proszę, w imieniu wszystkich dializowanych, aby pochylić się nad naszym losem i przywrócić nam naszą stację dializ w Łomży – mówiła Pani Czesława. Starsza kobieta, która od trzech miesięcy na dializy, wraz z grupą ok. 20 osób, jeździ z Łomży do Suwałk. - Proszę, błagam, na litość: przywróćcie tutaj te dializy – dodawała inna starsza kobieta, której schorowany i częściowo sparaliżowany mąż wożony jest na dializy do Białegostoku. Po przekształceniu w marcu szpitala w Łomży w szpital jednoimienny zakaźny dla ponad 80 pacjentów stacji dializ musiano znaleźć „wolne” miejsca w kilku miastach północno-wschodniej Polski. „Odmrażając” szpital od 1 czerwca wojewoda nie otworzył stacji dializ, która nadal ma pozostać tylko dla zakażonych koronawirusem. O zmianę decyzji do wojewody apeluje także poseł Stefan Krajewski (PSL).

- Osoby które korzystają ze stacji dializ jeżdżą co drugi dzień po całym województwie, nie tylko po województwie podlaskim, ale też jadą do województwa mazowieckiego, województwa warmińsko-mazurskiego żeby poddać się dializie. To jest rzecz niezrozumiała dla wszystkich – mówił poseł Stefan Krajewski, stojąc w poniedziałkowe przedpołudnie, wraz z grupą osób dializowanych, przed szpitalem w Łomży. Przypominał, że niedawno samorząd województwa zainwestował duże pieniądze w uruchomienie w szpitalu w Łomży nowoczesnej stacji dializ, która od trzech miesięcy jest zamknięta.  
Dziennikarzom prezentował pismo jakie wysyła do wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego. Mówił, że z informacji, które udało mu się pozyskać wynika, że od przekształcenia w szpital jednoimienny w stacji dializ nie były poddawane zabiegom żadne osoby z koronawiruisem. 
- Oczekuję zmiany decyzji i podejmowania decyzji racjonalnych – mówił poseł Krajewski wskazując, że „nie ma konsultacji decyzji”, a informacje w mediach pojawiają się, gdy decyzje są już podjęte. - Panie Wojewodo apeluję do Pana - jest czas na zmianę tych decyzji. Nie musi Pan słuchać mnie jako polityka. Niech Pan posłucha tych pacjentów. Tych osób, które na co dzień  mają tak wiele problemów, a przez to mają jeszcze więcej tych problemów – dodawał komentując relacje pacjentów wożonych z Łomży na dializy od 30 km do niemal 150 km.

Jedną z nich jest Czesława Ślizankiewicz, która wożona jest na dializy do Suwałk.
- Trzeci miesiąc co tydzień po 900 km w jedną - drugą stronę. To są dializy nocne. Ja wracam do domu pomiędzy 1. a 2. w nocy, a są grupy, które wracają rano, ponieważ zaczynają dializy o godz. 24. i kończą o 4. rano. Oni przyjeżdżają do domu na 6. – mówiła kobieta podkreślając, że „od trzech miesięcy mamy życie postawione na głowie”. - Wycieczki są fajne, ale nie wtedy, kiedy trzeba ratować życie, kiedy człowiek jest przemęczony, kiedy wszystko boli – dodawała  apelując:  bardzo proszę w imieniu wszystkich dializowanych, aby pochylić się nad naszym losem i przywrócić nam naszą stację dializ w Łomży.

Poseł Stefan Krajewski apeluję do Wojewody o zmianę decyzję w kwestii „odmrożenia” stacji dializ szpitala w Łomży, ale także apeluje do władz województwa - wojewody, marszałka, oraz  ministerstwa zdrowia „o to, aby ten cały szpital wrócił do szpitala ogólnodostępnego”.  

zobacz:

Foto: Pani Czesława Ślizankiewicz
Foto: Poseł Stefan Krajewski
Foto: Poseł Stefan Krajewski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Poseł Stefan Krajewski

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę