Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Nowa "fala" koronawirusa w województwie

Główne zdjęcie
Zakażenia i ozdrowienia w powiatach województwa podlaskiego. Stan na 8 czerwca 2020 r.

Od miesiąca w Łomży i najbliższej okolicy nie stwierdzono żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem. Tymczasem w województwie podlaskim w ciągu ostatnich trzech tygodni potwierdzono ponad 170 zakażeń. To wygląda jak druga fala. W niedzielę odnotowano największą dzienną liczbę zakażeń w województwie podlaskim od początku pandemii.

- W Łomży i najbliższej okolicy po weekendzie jest bez zmian – informuje Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej w Łomży. - Nie ma potwierdzonych nowych przypadków zakażenia. Kwarantanną objętych jest 64 mieszkańców Łomży i 39 z gmin powiatu łomżyńskiego. 
Jak wyjaśnia Gulanowska, już niemal wyłącznie to osoby, które powróciły z zagranicy i zobowiązane są do przejścia dwutygodniowej kwarantanny. 

Tymczasem w Białymstoku i najbliższej okolicy od trzech tygodni notuje się wzrost liczny zakażonych koronawirusem. Niedziela była dniem, w którym  odnotowano największą dzienną liczbę zakażeń w województwie podlaskim od początku pandemii. Badania laboratoryjne potwierdziły 21 nowych zakażeń. 14 z nich dotyczy mieszkańców Białegostoku, a 4 kolejne powiatu białostockiego. W poniedziałek rano potwierdzono kolejne zakażenie u młodego mieszkańca Białegostoku, a po południu u czterech osób z Białegostoku i jednej z powiatu grajewskiego.

Według danych na poniedziałkowe popołudnie w całym województwie podlaskim aktualnie za zakażonych uznaje się 132 osób. Większość z nich – 81 osób - to mieszkańcy Białegostoku, a kolejne 25 to mieszkańcy powiatu białostockiego. 

Oto aktualna lista aktywnych przypadków koronawirusa w województwie podlaskim:

 • Białystok 81
 • powiat białostocki 25
 • powiatu hajnowski 19 
 • powiat grajewski 4
 • powiat zambrowski 1
 • Suwałki 1
 • powiat bielski 1

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę