Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Szpital otwiera oddziały dla chorych bez koronawirusa

Szpital w Łomży, po niemal 3 miesiącach zacznie przyjęcia na swoje oddziały pacjentów innych niż zakażonych koronawirusem. „Innych” pacjentów będą przyjmować oddziały szpitalne „zwolnione” przez wojewodę z jednoimienności. - Realizowane będą przyjęcia pilne i umawiane przyjęcia planowe na poszczególne oddziały – mówi Jolanta Gryc ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Wszyscy najpierw muszą przejść badania na koronawirsua.

Szpital w Łomży od 16 marca do 1 czerwca był jednoimiennym szpitalem zakaźnym przeznaczonym tylko i wyłącznie dla pacjentów z zakażeniem koronawirusem. Od początku czerwca „jednoimienne” - zgodnie z decyzją wojewody podlaskiego – pozostają szpitalne oddziały: Nefrologiczny ze Stacją Dializ, Noworodków i Wcześniaków, Ginekologiczno-Położniczy, Neurologiczny, Płucny, Okulistyczny i Zakaźny. Na nie przyjmowani mogą być tylko pacjenci z podejrzeniem bądź zakażeniem SARS-COV-2.

Reszta oddziałów została „zwolniona” i stopniowo ma w tym tygodniu wznawiać przyjęcia pacjentów innych niż z covidem. 
- Przyjęcia planowane będą odbywały się według harmonogramu przyjęć zgodnie z obowiązującą listą oczekujących. O terminie przyjęcia planowego pacjenci będą informowani telefonicznie przez personel szpitala  - informuje Jolanta Gryc ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Wszyscy pacjenci przyjmowani do szpitala w trybie planowym powinni mieć wykonany wymaz w kierunku koronawirtusa SARS-CoV-2 przed hospitalizacją. Pacjentom przyjmowanym w rybie pilnym wymazy będą pobierane przy przyjęciu do szpitala.

Przypomnijmy, że od poniedziałku 1 czerwca prace rozpoczęła większość szpitalnych poradni, a także laboratorium i zakład diagnostyki obrazowej. Po niedzieli mają ruszyć 3 ostatnie zamknięte jeszcze poradni. Wznowienie pracy szpitala odbywa się przy zachowaniu środki ostrożności. Wszystkie wizyty w poradniach możliwe są tylko po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę