Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Koronawirus - raport

Po wczorajszym potwierdzeniu 12 zakażeń na koronawirusa w Białymstoku, dziś rano poinformowano o kolejnych 6 takich przypadkach. W tej chwili w stolicy województwa podlaskiego za zakażonych oficjalnie uznawanych jest 60 osób. Wzrost zakażeń koronawirusem w Białymstoku i najbliższej okolicy notuje się od drugiej połowy maja. Tymczasem w Łomży i regionie nowych zakażeń nie ma już od niemal miesiąca. Jak informuje Julia Gulanowska z Sanepidu w Łomży w związku z podejrzeniem zakażenia w Łomży kwarantanną objęte są 63 osoby, a na terenie ościennych gmin kolejnych 40 osób.

W piątkowy poranek Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali o 6 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

 1. dziecko z Białegostoku, izolacja domowa
 2. dziecko z Białegostoku, izolacja domowa
 3. młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa
 4. młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa
 5. młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa
 6. mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa

Po południu potwierdzono zakażenie dwóch kolejnych osób, tym razem z powiatu białostockiego:

 1. młody mężczyzna z powiatu białostockiego, izolacja domowa
 2. młoda kobieta z powiatu białostockiego, izolacja domowa.

W sumie w województwie podlaskim liczba osób zakażonych koronawirsuem – od początku pandemii – wzrosła do 493. Zdecydowana większość - 383 osoby - zwalczyły zakażenie, a 9 osób po zakażeniu SARS-CoV-2 zmarło.

Według najnowszych danych w całym województwie obecnie jest 101 osób z potwierdzonym „aktywnym” zakażeniem. Większość z nich to mieszkańcy Białegostoku. W stolicy województwa takich osób jest już 60, a na trenie powiatu białostockiego kolejnych 19. Także 19 przypadków jest na terenie powiatu hajnowskiego. W Suwałkach i powiatach bielskim i zambrowskim jest po jednej osobie uznawanej przez służby za zakażone koronawirusem. W pozostałych powiatach województwa podlaskiego nie ma żadnego „aktywnego” przypadku. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę