Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Do uzdrowiska tylko po badaniach na koronawirusa

Główne zdjęcie
Mobilne punktach pobrań wymazów do testów na koronawirusa w województwie podlaskim. Źródło: Podlaski NFZ

Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają swoją działalność. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowiskowe będą mogli je rozpocząć lub kontynuować, w przypadku gdy byli zmuszeni przerwać leczenie z powodu pandemii, ale pod warunkiem uzyskania negatywnego wyniku testu diagnostycznego na koronawirusa.

Jak przekazuje NFZ testy będzie można wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego w punktach pobrań zwanych drive-thru, czyli w mobilnym punktach pobrań. Testy te sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia, a podstawą do wykonania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 jest skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową.

O tym, gdzie wykonać takie badanie pacjenta pisemnie informować ma właściwy oddział wojewódzki NFZ.  W województwie podlaskim jest 12 takich mobilnym punktach pobrań. Jeden z nich działa przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, a kolejne są m.in. przy szpitalach powiatowych w Konie, Zambrowie, Grajewie czy Wysokiem Mazowieckiem.    

Wynik przeprowadzonego testu badanym pacjentom przekaże uzdrowisko, do którego pacjent został skierowany. W przypadku negatywnego wyniku testu - uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia. NFZ zaznacza, że test będzie bezpłatny, należy go wykonać w mobilnym punkcie pobrań, wystarczy mieć dowód tożsamości i numer PESEL

Leczenie uzdrowiskowe na podstawie potwierdzonego w oddziale wojewódzkim skierowania będzie przysługiwać tym pacjentom, którzy:

  • mają potwierdzone skierowanie na leczenie uzdrowiskowe po 15 czerwca - realizacja odbywa się na podstawie tego skierowania,
  • mieli rozpocząć leczenie w okresie od 14 marca do 14 czerwca,
  • musieli przerwać leczenie uzdrowiskowe z powodu pandemii (turnus leczniczy trwał poniżej 15 dni),
  • oraz kolejnym pacjentom oczekującym na rozpoczęcie leczenia.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę