Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Koronawirusa w Łomży i regionie nie ma

Główne zdjęcie
Liczba osób zakażonych i ozdrowiały w poszczególnych powiatach województwa podlaskiego. Stan na 2 czerwca 2020 r. godz. 20.00

Służby sanitarne potwierdzają ozdrowienie mężczyzny w sile wieku z powiatu łomżyńskiego. To ostatni z zakażonych koronawirusem mieszkańców regionu. Przed tygodniem poinformowano o ozdrowieniu ostatniej zakażonej mieszkanki Łomży. W sumie od początku pandemii w mieście i na terenie 9 gmin tworzących powiat łomżyńskim potwierdzono 40 zakażeń. Wszyscy zwalczyli wirusa, a zdecydowana większość zakażenie przechodziła łagodnie.

W Łomży i najbliższej okolicy nowych przypadków zakażenia koronawirusem nie notowano od 8 maja. Pierwsze potwierdzone zakażenie było 21 marca. Do 12 kwietnia liczba osób zakażonych wzrosła do 34, po czym na kilka dni nastąpiło wyhamowanie. Pod koniec kwietnia potwierdzono tzw. „szpitalne” źródło zakażenia, z którego wirusa na przełomie kwietnia i maja złapało 6 osób. Ozdrowiały teraz mężczyzna w sile wieku z powiatu łomżyńskiego był ostatnim „aktywnym” przypadkiem z tej grupy.

Tymczasem wzrasta liczna zakażeń w Białymstoku i na terenie powiatu Białostockiego. Według danych na środowe popołudnie w stolicy województwa obecnie za zakażonych uznawane są 43 osoby, a na terenie powiatu białostockiego kolejne 18 osób. W sumie liczba zakażeń w tym regionie wzrosła dziś do 167 osób.

Według danych na środowe popołudnie za zakażonych koronawirusem w województwie podlaskim uznanych jest już 87 osób. To

  •  1 osoba w powiecie zambrowskim
  •  1 osoba w Suwałkach
  •  5 osób z powiatu bielskiego,
  •  18 osób z powiatu białostockiego,
  •  19 osób z powiatu hajnowskiego,
  •  43 osób z Białegostoku

Od początku pandemii w województwie podlaskim potwierdzono zakażenie u 473 osób. Do tej pory wyzdrowiały 377 osoby, a 9 osób po zakażeniu zmarło. Były to osoby schorowane i w podeszłym wieku. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę