Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Tylko jeden zakażony

Julia Gulanowska z Sanepidu w Łomży poinformowała o potwierdzeniu ozdrowienia kobiety z powiatu łomżyńskiego. Służby sanitarne za zakażonego koronawirusem w regionie łomżyńskim uznają jeszcze tylko jednego mężczyznę. On na kwarantannie jest już od ponad miesiąca, choć samo zakażenie potwierdzono u niego 7 maja.

W Łomży i na ternie 9 gmin tworzących powiat łomżyński dotychczas potwierdzono 40 przypadków zakażenia koronawirusem. W tej grupie było 21 mieszkańców Łomży i 19 na terenie powiatu łomżyńskiego. Na szczęście większość zakażenie przechodziło łagodnie, bez konieczności leczenia w szpitalu. Co ważne nikt z mieszkańców Łomży i regionu nie zmarł z powodu zakażenia. 

Przedwczoraj sanepid w Łomży poinformował o zwalczeniu wirusa przez ostatnią zakażoną mieszkankę Łomży, a dziś o ozdrowieniu kobiety w sile wieku z powiatu łomżyńskiego. To 18 ozdrowiała mieszkanka powiatu łomżyńskiego. 

W najbliższym czasie mają być pobierane wyniki do badań ostatniego uznawanego za zakażonego mieszkańca powiatu.
- Wyniki poznamy pewnie po weekendzie – mówił Julia Gulanowska wskazując, że mężczyzna jest osobą zakażona z ostatniego „źródła szpitalnego”, które zidentyfikowano 22 kwietnia. W sumie zakażonych zostało wówczas 6 osób – 4 osoby z Łomży i 2 z powiatu łomżyńskiego.

Tymczasem w województwie podlaskim wczoraj potwierdzono 3 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Białymstoku. To:

 1. starszy mężczyzna z Białegostoku, hospitalizowany w Szpitalu MSWiA w Białymstoku
 2. kobieta w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa
 3. mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, hospitalizowany w USK w Białymstoku.

W sumie w województwie podlaskim dotychczas zakażonych zostało 442 mieszkańców. 361 z nich zwalczyło wirusa, a 9 osób – starszych wiekiem i schorowanych - po zakażeniu zmarło.

Według danych na piątkowy poranek, z uwzględnieniem ozdrowiałej kobiety z powiatu łomżyńskiego, w całym województwie podlaskim za zakażonych  uznawanych jest 71 osób. To:

 • 1 osoba z powiatu łomżyńskiego,
 • 2 osoby z powiatu wysokomazowieckiego,
 • 4 osoby z powiatu zambrowskiego,
 • 7 osób z powiatu białostockiego,
 • 11 osób z powiatu bielskiego,
 • 18 osób z powiatu hajnowskiego,
 • 28 osób z Białegostoku


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę