Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Ozdrowiała ostatnia zakażona mieszkanka Łomży

59-letnia kobieta z Łomży zwalczyła zakażenie koronawirusem. Służby sanitarne uzyskały potwierdzenie ozdrowienia ostatniego z 21 zakażonych koronawirusem mieszkańców miasta. W tej chwili w regionie za zakażonych uznawane są jeszcze 2 osoby z powiatu łomżyńskiego. Nowych zakażeń w mieście i najbliższej okolicy nie notuje się od 8 maja. Tymczasem tylko dziś w województwie podlaskim zanotowano 9 nowych zakażeń.

W Łomży i na ternie 9 gmin tworzących powiat łomżyński od pierwszego zakażenia koronawirusem z 21 marca, dotychczas potwierdzono 40 takich przypadków. W tej grupie było 21 mieszkańców Łomży i 19 na terenie powiatu łomżyńskiego. Na szczęście większość zakażenie przechodziło łagodnie, bez konieczności leczenia w szpitalu. Co ważne nikt z mieszkańców Łomży i regionu nie zmarł z powodu zakażenia. 
Dziś rano Julia Gulanowska z Sanepidu w Łomży poinformowała o potwierdzeniu ozdrowienia mieszkanki Łomży w sile wieku. Kobieta zakażona koronawirusem została pod koniec kwietnia i była ostatnią mieszkanką Łomży, uznawaną dotychczas przez Sanepid za zakażoną. 

Łomżyńskie służby sanitarne za zakażonych nadal uznają 2 osoby z powiatu łomżyńskiego. Ich stan zdrowia jest dobry. Oczekuje się, że w najbliższych dniach także one mogą uzyskać potwierdzenie zwalczenia wirusa. 

Według danych łomżyńskiego Sanepidu w środowy poranek, w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, kwarantanną objętych było 48 mieszkańców Łomży i 59 mieszkańców gmin powiatu łomżyńskiego. W większości to osoby, które wróciły z zagranicy.

Tymczasem w całym województwie podlaskim, za zakażonych uznawane jest 70 osób. Wczoraj potwierdzono 2 nowe zakażenia w Białymstoku i 5 nowych na terenie powiatu hajnowskiego. Dziś rano poinformowano o 2 zakażeniach z terenu powiatu białostockiego, a po południu o 3 z Białegostoku, 2 z powiatu hajnowskiego i 2 z powiatu wysokomazowieckiego.

W tej chwili za zakażonych koronawirusem uznane są:

 • 2 osoby z powiatu łomżyńskiego,
 • 2 osoby z powiatu wysokomazowieckiego,
 • 4 osoby z powiatu zambrowskiego,
 • 7 osób z powiatu białostockiego,
 • 11 osób z powiatu bielskiego,
 • 19 osób z powiatu hajnowskiego,
 • 25 osób z Białegostoku

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę