Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Koronawirus - gdzie są zakażeni

Dwa przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono we wtorkowy poranek w Białymstoku. To jedyne nowe stwierdzenia zakażenia w województwie podlaskim. Od początku pandemii potwierdzono tu 425 zakażeń, przy czym aktualnie za zakażone uznawane są 63 osoby. Ciekawostką jest, że na północ od powiatów łomżyńskiego i białostockiego nie ma dziś żadnej zakażonej osoby.

We wtorkowy poranek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o czterech nowych przypadkach zakażenia w województwie podlaskim. Taki też komunikat przekazał Podlaski Urząd Wojewódzki, ale po chwili go sprostował. Dwa z czterech wskazanych przypadków były powtórzone z wczorajszego południowego komunikatu. Kamila Ausztol z Biura Wojewody Podlaskiego przekazuje, że wykryte dziś nowe, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, zakażenia koronawirusem to:

 1. kobieta w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa
 2. mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa

W sumie w województwie podlaskim mamy 425 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19.

W całym województwie zakażenie zwalczyły 353 osoby, a 9 w wyniku zakażenia zmarło.  To oznacza, że w całym województwie za zakażone uznawane są 63 osoby. 

W tej chwili za zakażonych koronawirusem uznane są:

 • 1 osoba z Łomży,
 • 2 osoby z powiatu łomżyńskiego,
 • 4 osoby z powiatu zambrowskiego,
 • 5 osób z powiatu białostockiego,
 • 12 osób z powiatu hajnowskiego,
 • 17 osób z powiatu bielskiego
 • 22 osoby z Białegostoku. 

Według danych łomżyńskiego Sanepidu dziś w mieście kwarantanna w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem objętych jest 50 mieszkańców Łomży i 70 z gmin powiatu łomżyńskiego.


Tu nie ma koronawirusa

Ciekawostką jest, że w ponad połowie powiatów województwa podlaskiego obecnie nie ma żadnej osoby uznawanej za zakażoną koronawirusem. Linia podziału przebiega na granicy północnej powiatów łomżyńskiego i  białostockiego. W powiatach kolneńskim, grajewski, moniecki, sokólskim, augustowskim, suwalskim i w mieście Suwałki, wszyscy dotychczas zakażenie zwalczyli wirusa i są uznawani za ozdrowieńców. W powiecie sejneńskim dotychczas nie potwierdzono nawet jednego zakażenia. 
Na południu województwa „wolny” od zakażeń jest teraz powiat wysokomazowiecki, gdzie z 37 zakażonych mieszkańców 35 zwalczyło wirusa, a 2 osoby zmarły, oraz powiat siemiatycki, gdzie na 11 zakażeń zanotowano 9 ozdrowień i 2 przypadki śmierci. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę