Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Szpital w Łomży po nowemu...

Główne zdjęcie
Nowa decyzja wojewody podlaskiego w sprawie łomżyńskiego szpitala

- Nefrologiczny ze Stacją Dializ, Noworodków i Wcześniaków, Ginekologiczno-Położniczy, Neurologiczny, Płucny, Okulistyczny i Zakaźny. Oddziały te pozostają dedykowane leczeniu pacjentów z podejrzeniem bądź zakażeniem SARS-COV-2 – podaje Jolanta Gryc ze szpitala w Łomży. Pozostałe oddziały, cała diagnostyka i być może wszystkie poradnie od 1 czerwca mają zacząć przyjmować niezakażonych pacjentów.

13 marca 2020 roku wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał decyzję na jej mocy Wojewódzki Szpital im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny tylko dla zakażonych koronawirusem. Efektem była niemal natychmiastowa ewakuacja wszystkich pacjentów szpitala, zamknięcie szpitalnych oddziałów i poradni przed tymi, którzy nie zostali zakażeni.

W czwartek (21 maja) wojewoda podlaski wydał polecenie Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży, aby od 1 czerwca realizował świadczenia medyczne zakontraktowane przez Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia nie tylko dla pacjentów z podejrzeniem zakażania lub zakażonych na koronawirusa. 
- A jednocześnie z uwagi na konieczność zabezpieczenia w pewnych zakresach usług zabiegowo-hospitalizacyjnych, dla pacjentów podejrzanych lub zakażonych koronawirusem, określiłem zakresy, które dyrektor szpitala ma zabezpieczyć. W zależności od możliwości organizacyjnych mogą to być wydzielone stanowiska w gotowości, mogą być to jakieś większe jednostki organizacyjne – mówił wojewoda Bohdan Paszkowski zaznaczając, że całość będzie na pewno dotyczyła oddziału zakaźnego.  

Oto jak kierownictwo szpitala w Łomży interpretuje wczorajszą decyzję wojewody podlaskiego o częściowym odmrożeniu łomżyńskiego szpitala.

Na podstawie decyzji  Wojewody Podlaskiego z dnia 21 maja 2020r. odwołującej decyzję z dn. 13 marca 2020r Szpital Wojewódzki w Łomży od dnia 1 czerwca 2020r będzie realizował usługi medyczne zakontraktowane przez Podlaski NFZ  dla pacjentów bez wywiadu epidemiologicznego w kierunku SARS COV-2 z wyłączeniem hospitalizacji w oddziałach: Nefrologicznym ze Stacją Dializ, Noworodków i Wcześniaków, Ginekologiczno-Położniczym, Neurologicznym, Płucnym, Okulistycznym i Zakaźnym. Oddziały te pozostają dedykowane leczeniu pacjentów z podejrzeniem bądź zakażeniem SARS-COV-2 – podała Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora szpitala w Łomży ds. systemu zarządzania jakością i akredytacji. 

Przed przekształceniem w szpital jednoimienny dysponował ponad 500 łóżkami szpitalnymi na ponad 20 oddziałach chorych, a po przekształceniu na potrzeby pacjentów z koronawirusem wydzielono ok. 470.  Przed przekształceniem w szpitalu były wydzielone 22 oddziały, 27 poradni, 13 pracowni i zakładów diagnostycznych, oraz dwa działy: blok operacyjny i dział higieny szpitalnej. Nowa decyzja wojewody oznacza zatem, że 1/3 oddziałó łomżyńskiego spzitala póki co pozostanie zamknięta dla pacjentów innych niż covidowych.  

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę