Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Wzrost zakażeń w Białymstoku (aktualizacja)

Po wczorajszym potwierdzeniu zakażenia u 9 mieszkańców województwa podlaskiego dziś rano poinformowano o pozytywnych wynikach testów laboratoryjnych potwierdzających zakażenie u kolejnych 6 osób, a o południu u jeszcze 1. W większości to mieszkańcy Białegostoku. Od blisko dwóch tygodni nie ma nowych przypadków zakażenia w Łomży i najbliżej okolicy, ale pojawia się nieścisłość w danych dotyczących „naszych” ozdrowieńców.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim to:

 1. dziecko z Białegostoku, izolacja domowa
 2. nastolatek z Białegostoku, izolacja domowa
 3. młoda kobieta z Białegostoku, izolacja domowa
 4. mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa
 5. kobieta w sile wieku z powiatu hajnowskiego, hospitalizowana w USK w Białymstoku
 6. mężczyzna w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa
 7. mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, hospitalizowany w USK w Białymstoku.

W sumie w województwie podlaskim liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 405. Zdecydowana większości z nich – 341 osób zwalczyło zakażenia, 9 osób zmarło.

Z danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że wszyscy zakażeni mieszkańcy Łomży zwalczyli wirusa, a według danych łomżyńskiego Sanepidu jeden z mieszkańców nadal jest uznawany za zakażonego. 
PUW w Białymstoku podaje, że zakażone są trzy osoby z gmin powiatu łomżyńskiego, a według łomżyńskiego Sanepidu w powiecie zakażone są dwie osoby.  
Tak czy inaczej z 40 osób zakażonych w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego za ozdrowieńców uznawanych – przez Sanepid i PUW – jest 37 osób.

W związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem dziś rano – według danych Sanepidu -  kwarantanną objętych było 48 mieszkańców miasta Łomża i 65 mieszkańców gmin powiatu łomżyńskiego. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę