Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Wiceminister zdrowia: Decyzja w tym zakresie zapadnie wkrótce

Główne zdjęcie
Odpowiedź wiceministra Waldemara Kraski na wniosek posła Lecha Kołakowskiego o likwidację jednoimiennego szpitala w Łomży

- Ministerstwo Zdrowia prowadzi bieżącą analizę sytuacji epidemiologicznej w związku z zagrożeniem SARS-CoV-2. Sytuacja w tym zakresie na Podlasiu, w porównaniu z innymi regionami kraju, jest obecnie dobra. Dlatego rozważane jest wznowienie funkcjonowania jednego ze szpitali jednoimiennych w zakresie działań statutowych szpital sprzed epidemii. Decyzja w tym zakresie zapadnie wkrótce – napisał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w odpowiedzi na ubiegłotygodniowy wniosek posła Lecha Kołakowskiego „o likwidację jednoimiennego szpitala w Łomży”.

Pismo wiceministra, przewodniczącego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Ministra Zdrowia, jest kolejnym sygnałem, że ponad dwóch miesiącach od „zabrania”, szpital w Łomży może zostać „oddany” mieszkańcom miasta i regionu. 
Wczoraj minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiadał, że od 1 czerwca miałby rozpocząć się proces przywracania części przekształconych w jednoimienne szpitali do normalnej pracy. 
Wczoraj także w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyło się – jak podał PUW - kolejne spotkanie poświęcone szpitalowi w Łomży. 
- O tej sprawie rozmawiamy już od pewnego czasu. Mam nadzieję, że się uda nam wypracować decyzję, która będzie mogła odblokować szpital w Łomży, ale jednocześnie trzeba też pamiętać, że epidemia nie została odwołana – mówił Polskiemu Radiu Białystok wojewoda Bohdan Paszkowski.
Szpital w Łomży podlega pod samorząd województwa. Uczestniczący w spotkaniu marszałek Artur Kosicki w rozmowie z Polskim Radiem Białystok stwierdził m.in.: „myślę, że na początku czerwca szpital nie będzie już szpitalem jednoimiennym”. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę