Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Piontkowski o szpitalu w Łomży: „Decyzja może w przyszłym tygodniu”

Główne zdjęcie
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i minister edukacji Dariusz Piontkowski

Kolejni politycy rządzącej PiS przekazują informacje o możliwym „odmrożeniu” szpitala w Łomży. - Duża szansa, że szpital w #Łomża zacznie przyjmować pacjentów – napisał na Twitterze Dariusz Piontkowski, minister edukacji i szef wojewódzkich struktur PiS po spotkaniu z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską. W środę minister zdrowia Łukasz Szumowski na konferencji powiedział, że w Polsce są już pierwsze decyzje o zamykaniu szpitali jednoimiennych, a póki co Ministerstwo Zdrowia nie opublikowało żadnej takiej listy.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, minister edukacji Dariusz Piontkowski, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, wicewojewoda Tomasz Mardas i radny sejmiku Piotr Modzelewski z Łomży
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, minister edukacji Dariusz Piontkowski, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, wicewojewoda Tomasz Mardas i radny sejmiku Piotr Modzelewski z Łomży

Szpital wojewódzki w Łomży został przekształcony na jednoimienny szpital zakaźny tylko dla pacjentów z koronawirusem dwa miesiące temu. Teraz, w związku z wyraźnym zmniejszeniem  liczny nowych zakażeń – od początku maja w całym województwie podlaskim zanotowano tylko 11 – pojawiła się szansa na możliwość oddania szpitala innym pacjentom niż tylko zakażeni koronawirusem. 

Nadziej odżyły w środę, po tym gdy minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że w Polsce są już pierwsze decyzje o zamykaniu szpitali jednoimiennych. Zaznaczył, że dotyczy to regionów, gdzie są dwa takie szpitale, lub takich, które nie są obłożone w większej ilości. 

Dzień wcześniej poseł Lech Kołakowski skierował do Ministerstwa Zdrowia wniosek o likwidację jednoimiennego szpitala w Łomży. Tuż po wystąpieniu ministra Szumowskiego Zarząd Województwa Podlaskiego wystąpił do Wojewody Podlaskiego z wnioskiem o rozpatrzenie możliwości cofnięcia decyzji o ustanowieniu Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży jednoimiennym szpitalem zakaźnym. 

Wczoraj wieczorem Kamila Ausztol z Biura Wojewody Podlaskiego poinformowała, że od ubiegłego tygodnia Wojewoda Podlaski prowadzi konsultacje z odpowiednimi organami i instytucjami, w tym Ministerstwem Zdrowia, aby w naszym województwie zmiany były wprowadzone możliwie jak najszybciej, biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiczną.  

Dziś Biuro Okręgowe PiS w Białymstoku poinformowało, że minister edukacji i szef wojewódzkich struktury PiS Dariusz Piontkowski odbył z spotkanie z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską. Rozmowa dotyczyła sieci szpitali jednoimiennych w województwie podlaskim. W spotkaniu udział wzięli także: wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, wicewojewoda podlaski Tomasz Madras oraz radny sejmiku województwa Podlaskiego Piotr Modzelewski.
- Duża szansa, że szpital w #Łomża zacznie przyjmować pacjentów. Dobra rozmowa z wiceministrem Waldemarem Kraską nt. sieci szpitali jednoimiennych w województwie #podlaskim. Decyzja może w przyszłym tygodniu - napisał  na Twitterze Dariusz Piontkowski.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę