Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@
Zdrowie jest najważniejsze, dbajmy o siebie.

Nareszcie Medicor może pomóc żyć zdrowo młodszym i starszym

Żyjemy coraz dłużej, ale wszystko ma swoją cenę i coraz częściej uskarżamy się na różne choroby czy dolegliwości. Dzieci, nawet najmłodsze, też nie są od nich wolne, ale rozwój medycyny pozwala, jeśli nie wyleczyć je całkowicie, to choćby zniwelować ich niekorzystny wpływ. Zabiegi rehabilitacyjne mają tu ogromne znaczenie. Łomżyńskie Centrum Osteopatii i Fizjoterapii Medicor zapewnia ich najpełniejszy zakres, w tym nowatorską osteopatię, indywidualny dobór ortopedycznych wkładek do obuwia czy tlenoterapię w najnowocześniejszej w regionie komorze hiperbarycznej, zalecaną dla dzieci autystycznych czy praktycznie w każdej chorobie.

Centrum Osteopatii i Fizjoterapii Medicor powstało sześć lat temu. Od początku istnienia mieści się przy ulicy Długiej 12 i rozwija się nieustanie – nie tylko pod względem bazy lokalowej czy wykorzystywania najnowocześniejszego sprzętu, ale też podnoszenia kompetencji pracowników, regularnie biorących udział w różnych warsztatach i szkoleniach czy studiujących podyplomowo. Obecnie jest ich dziesięcioro: siedmiu fizjoterapeutów, specjalista obsługujący komorę hiperbaryczną i dwóch zajmujących się zabiegami kosmetycznymi. Takie nagromadzenie specjalistów pozwala Centrum Medicor świadczyć szeroką gamę usług medyczno-leczniczych pacjentom w każdym wieku, od najmłodszych dzieci do seniorów. Niektóre z nich są wykonywane tylko tutaj.

Rehabilitacja potrzebna praktycznie każdemu
Za rehabilitację najmłodszych pacjentów odpowiada w Centrum Medicor
magister fizjoterapii Ewelina Ejsmund, pracująca z dziećmi od 14 lat, mająca kwalifikacje do pracy z niemowlętami i małymi dziećmi w wieku 0-2 lat (kurs NDT Bobath baby) oraz starszymi 2-18 lat (NDT Bobath Basic). Jest też specjalistką w zakresie choćby nowoczesnej terapii kręgosłupa w aspekcie dysfunkcji narządów wewnętrznych oraz osteopatycznej terapii blizn, kształci się bowiem w warszawskiej Akademii Osteopatii, a do tego jest bardzo lubiana przez swych małych pacjentów. Rehabilitacją osób dorosłych zajmuje się równie doświadczony i kompetentny terapeuta z ponad 14-letnim stażem w zawodzie magister fizjoterapii Rafał Szydlik. W swojej pracy wykorzystuję nowoczesne metody fizjoterapii. Szczególnie ceni sobie ortopedyczną terapię manualną Kaltenborna-Evjentha, która skutecznie leczy schorzenia narządu ruchu, jak również problemy związane z tkankami miękkimi. Terapię manualną uzupełnia technikami pracy na powięzi, metodą FDM (Fascial Distortion Model) oraz terapią punktów spustowych. Jako terapeuta metody McKenziego skutecznie eliminuję zespoły bólowe kręgosłupa w pojęciu dyskopatii. Wykorzystuję również metodę Kinesiology Taping, która pomaga w walce z urazami, obrzękami, nienaturalnymi odczuciami, czy też dysfunkcjami mięśni. Pracuje z równie dużym powodzeniem z pacjentami neurologicznymi szczególnie z pacjentami po udarach, a przypadki pourazowe czy pooperacyjne też nie mają przed nim tajemnic.

Osteopatia znana i nieznana

Zaliczana do tak zwanej medycyny niekonwencjonalnej osteopatia jest metodą praktykowaną w Polsce od niedawna, raptem od 10 lat, ale jak podkreślają fachowcy mającą przed sobą wielką przyszłość. Szef Centrum Medicor, magister fizjoterapii Piotr Arasimowicz, jest jej ogromnym zwolennikiem i jednym z nielicznych specjalistów w tej dziedzinie w województwie podlaskim, obecnie kończącym studia na Akademii Osteopatii. Jak podkreśla: osteopatia to wyrównywanie napięć w tkankach i poprawianie przepływu krwi i limfy w dysfunkcyjnej części ciała, w celu wyeliminowania dolegliwości, gdzie ludzki organizm jest nierozerwalną całością. Stąd różne zależności pomiędzy jego elementami i organami, a odpowiednia wiedza pozwala pomóc i przynieść ulgę choćby w bólach układu kostnego,mięśniowego,nerwowego jak i w bólach kręgosłupa, stanach pourazowych czy powypadkowych, oraz dysfunkcjach układu trzewnego.

Indywidualne wkładki ortopedyczne: drobiazg ratujący zdrowie
Specjalistką w zakresie indywidualnego profilowania i doboru wkładek ortopedycznych jest magister fizjoterapii Agnieszka Pulwin, również mająca na koncie udział w licznych kursach, szkoleniach i warsztatach, a do tego pogłębiająca swą wiedzę w Akademii Osteopatii. Dzięki temu wie doskonale, że zdrowe stopy są gwarancją prawidłowego działania również kolan, bioder i kręgosłupa, a w efekcie całego organizmu. Centrum Medicor wykonuje indywidualnie profilowane i dobierane wkładki ortopedyczne systemu ProPedis wykonywane z materiałów najwyższej jakości francuskiej firmy Capron Podologie, przodującej na europejskim rynku w dziedzinie ortotyki. Dobór wkładek i ich komponentów poprzedzony jest badaniem. Wkładki są dedykowane dla dzieci i dorosłych, seniorów, sportowców i osób aktywnych oraz pracujących fizycznie lub w pozycji stojącej. W przypadku dzieci wkładki można wykonać, jeśli są ku temu wskazania, już w wieku od 4-5 lat, zaś u osób dorosłych w każdym wieku, dla poprawy zdrowia i komfortu. Co ważne, można je nosić zarówno do butów używanych na co dzień, jak i specjalistycznego obuwia leczniczego.

Komora hiperbaryczna dobra na wszystko
Centrum Medicor ma również na wyposażeniu najnowocześniejszą w regionie komorę hiperbaryczną, wytwarzającą ciśnienie 1,5 ATA i umożliwiającą przeprowadzanie zabiegów tlenoterapii. Ich rezultat to znaczne zwiększenie ilości tlenu w organizmie, czego efekty działania są rewelacyjne. Jak podaje Artur Hermanowski zabieg w takiej komorze ma działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne, co niweluje zmiany skórne takie jak trądzik, atopowe zapalenie skóry czy rumienie, a do tego przyspiesza gojenie się trudno gojących się ran. Poprawia też krążenie krwi, wspomaga układ odpornościowy i zwiększa metabolizm komórkowy. Takie zabiegi są polecane każdemu, ale przede wszystkim dzieciom autystycznym i osobom bardzo aktywnym fizycznie, szczególnie sportowcom. Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej pomaga również osobom u których nastąpił nagły niedosłuch. Seanse w komorze opóźniają również procesy starzenia i powstawania zmarszczek na twarzy oraz zwiększają tempo metabolizmu, co skutkuje szczuplejszą i zgrabniejszą sylwetką. Są przy tym całkowicie bezpieczne, jedynym przeciwwskazaniem jest nieleczona odma płuc.

Zabiegi kosmetyczne dla niej, dla niego i dla dwojga
Zdrowie to również dobre samopoczucie, a jeśli już czujemy się dobrze, to chcemy również tak wyglądać. Dlatego w ramach Centrum Osteopatii i Fizjoterapii Medicor działa również Orient Spa, wyspecjalizowany ośrodek oferujący bardzo szeroki wachlarz zabiegów kosmetycznych. Są to: najróżniejsze masaże, zabiegi pielęgnacyjne na ciało, twarz, dłonie i stopy, klienci mają też do dyspozycji saunę. Jako jedyna firma w regionie Orient Spa zapewnia też pakiety dla dwojga na zabiegi pielęgnacyjne w szerokim zakresie, na przykład dla przyjaciółek, narzeczonych czy małżeństw. Są też dostępne vouchery, które są wspaniałym prezentem z okazji urodzin, imienin, walentynek czy w okresie przedświątecznym.

Medicor Centrum Osteopatii i Fizjoterapii
ul. Długa 12, Łomża
Telefon
518 800 990

medicor-lomza.pl
facebook.com/medicorlomza/

tekst płatny

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę