Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Pokoleńczuk zastąpi Roledera 1 czerwca

Główne zdjęcie
Jarosław Pokoleńczuk

- Zarząd Województwa Podlaskiego na dzisiejszym posiedzeniu podjął uchwałę w sprawie powołania Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Wybrany w ramach konkursu na to stanowisko pan Jarosław Pokoleńczuk zostanie zatrudniony od 1 czerwca – podała Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego.

„Powołuje się Pana Jarosława Pokoleńczuka na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży na okres 6 lat od dnia 1 czerwca 2020 r. do dnia 31 maja 2026 r.” – czytamy w uchwale zarządu.

Jarosław Pokoleńczuk wygrał konkurs na dyrektora szpitala w Łomży niemal miesiąc temu.
- Pragnę przypomnieć, że nowy dyrektor łomżyńskiej placówki był do tej pory zatrudniony w SP ZOZ w Mońkach. Dlatego istniała konieczność uregulowania kwestii zakończenia współpracy z tą jednostką, przed powołaniem na stanowisko dyrektora w szpitala w Łomży – tłumaczy Izabela Smaczna-Jórczykowska zwłokę w powołaniu go na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. 

Jarosław Pokoleńczuk mieszka w Białymstoku, ma 49 lat i przez ponad 10 lat związany był z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Mońkach. Najpierw był zastępcą dyrektora, a od niemal 9 lat pełnił funkcję dyrektora głównego. 
Pokoleńczuk zanim trafił do SP ZOZ w Mońkach Pokoleńczuk pracował w Podlaskim Oddziale Wojewódzkim  Narodowego Fundusz Zdrowia, gdzie był kierownikiem Działu Kontroli.

Jarosław Pokoleńczuk ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku oraz podyplomowe studia: Master of Business Administration (MBA), zarządzanie i finanse w ochronie zdrowia, a także zarządzanie kadrami w administracji publicznej. 

Od niemal dwóch miesięcy (od 16 marca) szpitalem w Łomży, który wówczas został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny tylko dla pacjentów zakażonych koronawirusem, kieruje  Jacek Roleder z Białegostoku.  Zarząd województwa podlaskiego powołał go na pełniącego obowiązki dyrektora, gdy z funkcji tej zrezygnowała dr Joanna Chilińska. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę