Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Koronawirus - raport

Główne zdjęcie
Zakażenia i ozdrowienia po koronawirusie w powiatach województwa podlaskiego. Stan na 12 maja godz. 20.00

Młoda kobieta z Łomży, u której zakażenie koronawirusem potwierdzono 30 kwietnia ozdrowiała. To już 35 osoba z 40 zakażonych w mieście i na terenie powiatu łomżyńskiego, która zwalczyła zakażenie. W województwie podlaskim ozdrowieńców jest już ponad 300 z niespełna 400 osób zakażonych od początku pandemii.

Strażacy OSP Podgórze dezynfekują balustrady przed Urzędem Gminy w Łomży
Strażacy OSP Podgórze dezynfekują balustrady przed Urzędem Gminy w Łomży

We wtorek rano w Łomży z 21 dotychczas zakażonych koronawirusem osób (od 21 marca, gdy potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia) za ozdrowieńców uznawano 19 osób. W powiecie łomżyńskim obejmującym 9 podłomżyńskich gmin z 19 dotychczas zakażonych wirusa zwalczyło już 16 mieszkańców. W sumie w mieście i powiecie za zakażonych obecnie uznaje się 5 osób. Z danych łomżyńskiego sanepidu wynika, że 70 mieszkańców powiatu i 76 Łomży w związku z podejrzeniem zakażenia objętych jest kwarantanną. Żadna z tych osób – ani z potwierdzonym zakażeniem, ani z podejrzeniem nie musi być hospitalizowana.

Tymczasem Jolanta Gryc ze szpitala w Łomży poinformowała, że z pacjentów przebywających w  szpitalu we wtorkowy poranek zakażenie koronawirusem potwierdzone jest u 13 osób. Wszyscy oni są mieszkańcami województwa podlaskiego.  

Z danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że we wtorkowe przedpołudnie we wszystkich szpitala w województwie, hospitalizowanych było  84 pacjentów zakażonych i z podejrzeniem  zakażenia koronawirusem. 

W sumie w całym województwie od wykrycia pierwszego przypadku zakażenia 17 marca 2020 roku dotychczas wykryto 384 zakażenia, przy czym od początku maja tylko 10.  We wtorek potwierdzono zakażenie u dziecka z Białegostoku, które jest hospitalizowane w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. 

Z dotychczas zakażonych 312 wyzdrowiały, a w 7 przypadkach nastąpił zgon. Wszystkie przypadki śmierci po zakażeniu koronawirusem w województwie podlaskim dotyczy osób, które miały choroby współistniejące i były w podeszłym wieku. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę