Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Łomżyńscy krwiodawcy będą na swoim

Główne zdjęcie
fot. UM WP / wrotapodlasia.pl

Koparki, wykop i hałdy ziemi, budowlańcy w ochronnych kaskach - przy obiektach Szpitala Wojewódzkiego im. kardynała Stefana Wyszyńskiego powstaje siedziba terenowego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Cale zadanie nie powinno potrwać dłużej niż pół roku, czyli wczesną jesienią łomżyńscy krwiodawcy będą mieli własne godne miejsce.

O pracach przy budowie w Łomży nowej siedziby terenowego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku informuje serwisowi Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku wrotapodlasia.pl. Profesor Piotr Marek Radziwon, dyrektor RCKiK mówi, że budowa w Łomży niezależnej siedziby, która pozwoli się wyprowadzić terenowemu oddziałowi z pomieszczeń szpitalnych (także z korzyścią dla tej placówki), było w planach RCKiK od dawna. Jakoś jednak nie udawało się wcześniej doprowadzić do sytuacji, aby „dwoje chciało naraz”. Przedsięwzięcie stało się możliwe dzięki zaangażowaniu Marka Olbrysia, Wicemarszałka Województwa Podlaskiego.
- Pan marszałek Marek Olbryś powinien otrzymać jakiś medal za przełamanie tej niemożności – cytuje wypowiedź prof. Radziwona serwisowi Urzędu Marszałkowskiego. - Możemy wreszcie postawić samodzielny budynek w naturalnej bliskości szpitala i powiązany z nim konstrukcyjnie. Bank krwi będzie na wyciągnięcie ręki dla placówki, a jednocześnie zapewnieniem bezpieczeństwa, że krwiodawcy nie będą się stykać ze szpitalnymi  pacjentami – wyjaśnia profesor Piotr Marek Radziwon.

- Jestem od wielu lat honorowym krwiodawcą i doskonale wiem jak potrzebna jest taka placówka: powiązana z białostockim Centrum, a jednocześnie  nowoczesna i we własnych pomieszczeniach, zapewniająca dobre warunki krwiodawcom i pracownikom. Oddawanie najcenniejszego leku potrzebującym ma w Łomży swoje piękne tradycje, specyfikę i bardzo szeroki zasięg. Jesteśmy w tym dziele trochę inni i niezbędne było powstanie takiego godnego miejsca. Bardzo się cieszę, że mogłem przyspieszyć pewne działania i decyzje – mówi wicemarszałek Marek Olbryś.

Jak podaje serwis Urzędu Marszałkowskiego koszt inwestycji w Łomży wyniesie ponad 5 milionów złotych. Obecnie trwają prace przy fundamentach budynku. Powstają także równocześnie moduły, z których obiekt zostanie złożony. Cale zadanie nie powinno potrwać dłużej niż pół roku, czyli wczesną jesienią łomżyńscy krwiodawcy będą mieli własne godne miejsce. 

na podstawie: wrotapodlasia.pl

Foto: fot. UM WP / wrotapodlasia.pl
Foto: fot. UM WP / wrotapodlasia.pl
Foto: fot. UM WP / wrotapodlasia.pl

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę