Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Pielęgniarki i położne świętują

- Koronawirus pokazał, na czym polega praca pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych, jak wiele wymaga determinacji, odwagi, poświęcenia, a nade wszystko profesjonalizmu; jak bywa niebezpieczna i ryzykowna – pisze Izabela Metelska, Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łomży przypominając w Dniu Polskiej Położnej i przed Międzynarodowym Dniem Pielęgniarki, że rok 2020 został ogłoszony przez Światową Organizację Zdrowia Rokiem Pielęgniarki i Położnej.

Izabela Metelska
Izabela Metelska

Jako samorząd zawodowy planowaliśmy uroczystości, konferencje, akcje mające na celu promocję naszych zawodów, przybliżenie istoty naszej pracy. Życie jednak napisało swój scenariusz... Koronawirus pokazał, na czym polega praca pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych, jak wiele wymaga determinacji, odwagi, poświęcenia, a nade wszystko profesjonalizmu; jak bywa niebezpieczna i ryzykowna. Pokazał, jak ważna jest praca zespołowa, wzajemne wsparcie i zaufanie. Pokazał, że nie sprzęt czy infrastruktura są najważniejsze, ale Człowiek, który mimo zagrożenia własnego życia i zdrowia niesie pomoc drugiemu Człowiekowi. W najbliższych dniach wypadają nasze Święta - 8 maja to Dzień Polskiej Położnej, a 12 maja - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki, jakże wyjątkowe w tym roku... 

Drogie Koleżanki i Koledzy, przede wszystkim dziękujemy Wam za to, że jesteście, że trwacie przy swoich Pacjentach z narażeniem zdrowia i życia, bez względu na wszystko! W tym trudnym czasie życzę Wam przede wszystkim bezpiecznej pracy, abyście po każdym dyżurze mogli wrócić do domu i spotkać się z najbliższymi. Abyście przetrwali tą pandemię w zdrowiu i takim samym składzie. Aby jak najszybciej wróciła normalność. Abyśmy wygrali tą walkę, którą toczymy na oczach całego świata, ale tak naprawdę toczyliśmy ją do tej pory w ciszy i bez rozgłosu, każdego dnia, tylko wróg nazywał się inaczej a tak naprawdę miał wiele imion... Te życzenia są tak różne od dotychczas składanych - „satysfakcji z pracy, lepszych zarobków, realizacji planów”... ale i sytuacja jest wyjątkowa. Wierzę, że wyjdziemy z niej silniejsi, mądrzejsi, z niezachwianym przekonaniem, że niezależnie od okoliczności zawsze możemy na siebie liczyć. Bądźcie zdrowi i dbajcie o siebie! 

Z wyrazami szacunku i wsparcia 
Izabela Metelska 
Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łomży 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę