Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Apele RCKiK do krwiodawców i osób, które wyzdrowiały z Covid-19

Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku apelują do osób, które wyzdrowiały z Covid-19. W Podlaskiem walkę z patogenem wygrało dotąd ponad 230 osób. Ich osocze może pomóc w walce z chorobą innym zakażonym - mówi Bartosz Szutkiewicz z RCKiK w Białymstoku wskazując, że zgłosiło się około 20 ozdrowieńców.

- Od większości z nich już pobraliśmy osocze. Mamy też informację, że pierwsze osoby w kraju otrzymały przetoczenie z tego preparatu. I to przetoczenie przyniosło pożądany efekt - mówił w Polskim Radiu Białystok Bartosz Szutkiewicz. - W związku z czym apelujemy do wszystkich osób, które wygrały swoją walkę z Covid-19, które mają 2 ujemne wyniki badań, żeby się do nas zgłaszały telefonicznie bądź e-mailowo.

Pracownicy RCKiK alepują także od innych krwiodawców o odawanie krwi. Z powodu pandemii koronawirusa centrum odwiedza mniej osób. Znacznie zmniejszyły się zapasy krwi w magazynach, stąd także apel do honorowych dawców. Szczególnie potrzebna jest krew grupy 0 i grupa A oraz B.  W Łomży krew można oddawać od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 13.00 w pomieszczeniach przy Parafii Bożego Ciała w Łomży (ul. Przykoszarowa 26). 

Jutro (w czwartek 7 maja) ambulans do poboru krwi będzie czekał na krwiodawców w Zambrowie przy ul. Fabrycznej. Krew będzie można oddać w godzinach 8:00-13:30

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę