Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Koronawirus zwalnia?

Główne zdjęcie
Zakażenia koronawirusem w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego. Zielona linia wskazuje osoby, które pokonały wirusa, a czerwona aktualnie chorych na Covid-19

Tylko o jednym nowym potwierdzonym w województwie podlaskim przypadku zakażenia koronawirusem poinformowały w środowy poranek służby wojewody podlaskiego. To młoda kobieta z powiatu zambrowskiego, która przebywa w izolacji domowej. W tym samym czasie Sanepid w Łomży poinformował o ozdrowieniu kolnej osoby – mieszkanki powiatu łomżyńskiego. Tym samym liczba aktualnie chorych na Covid-19 w Łomży i najbliższej okolicy spadła do 8, a wirusa zwalczyło już 26 zakażonych osób.

W skali kraju liczba osób zakażonych koronawirusem od początku epidemii w środowy poranek przekroczyła 10 tysięcy (10034 osoby) Według danych Ministerstwa Zdrowia 1513 osób zwalczyło wirusa i uznawane jest za ozdrowieńców, ale 404 osoby zakażone zmarły. 

W województwie podlaskim liczba potwierdzonych dotychczas przypadków zakażenia COVID-19 dotyczy 333 osób. W tej grupie są 3 osoby, które po zakażeniu zmarły. W Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego wirusa złapało 34 mieszkańców. Zdecydowana większość z nich – 26 osób – zwalczyła wirusa. Póki co nie ma u nas ofiar śmiertelnych zakażenia.  
jak Informowała Julia Gulanowska z Sanepidu w mieście na kwarantannie w związku z podejrzeniem zakażenia jest obecnie 106 osób,  a na terenie powiatu ziemskiego 129 osób. 
Dziś rano w szpitalu w Łomży przebywało 25 pacjentów z potwierdzonym zachorowaniem na Covid-19. W izolatorium (hostel MOSiR) nie ma nikogo takiego.   

Potwierdzone dziś rano zakażenie koronawirusem przez młoda kobietę z powiatu zambrowskiego to 24 przypadek Covid-19 na trenie powiatu zambrowskiego. Z obszaru dawnego województwa łomżyńskiego najmniej zachorowań potwierdzono na ternie powiatów: grajewskiego – tylko 2 przypadki oraz kolneńskiego - 3 przypadki. Najwięcej zachorowań jest na ternie powiatu wysokomazowieckiego – 31 przypadków. Dwie z tych osób zmarły. W Łomży na terenie powiatu łomżyńskiego do dzisiejszego poranka potwierdzono zakażenia koronawirusem u 17 osób w mieście i 17 osób w powiecie ziemskim.   

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę