Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Koronawirus - raport (aktualizacja)

Główne zdjęcie
Przypadki zakażenia koronawirusem w powiatach w województwie podlaskim. Stan na 21 kwietnia 2020 r.

O kolejnych 6 osobach, które pokonały koronawirusa poinformował Sanepid w Łomży. Liczba ozdowiałych po zakażeniu mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego wynosi już 25. Na 34 mieszkańców miasta i najbliższej okolicy zakażonych koronawirusem, za chorych na Covid-19 dziś uznawanych jest już tylko 9 pacjentów. W samym mieście jest znacznie więcej chorych za sprawą szpitala, który od połowy marca jest jednoimiennym szpitalem zakaźnym do leczenia chorych na Covid-19.

W tej chwili jest w łomżyńskim szpitalu jest 28 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem, a kolejny chory przebywa w przyszpitalnym izolatorium, które znajduje się w hostelu MOSiR przy ul. Zjazd – informuje Jolanta Gryc.
Ze szpitalnych pacjentów z potwierdzonym koronawirusem  24 osoby to mieszkańcy województwa podlaskiego, a 4 pozostałe pochodzą z województwa mazowieckiego. To oczywiście nie wszyscy pacjenci łomżyńskiego szpitala. Są tu także pacjenci z podejrzeniem zakażenia oczekujący na wyniki badań laboratoryjnych. Jeśli testy dadzą pozytywny wynik będą mogli być dalej leczeni w tym szpitalu, ale jeśli wynik nie potwierdzi zakażenia, będą musieli opuści ten szpital.   
Pełniący obowiązki dyrektora szpitala Jacek Roleder zaznacza, że pacjenci hospitalizowani są w oddzielnych salach i liczba sal bardziej niż liczba szpitalnych łóżek właściwa jest do określania zapełnienia szpitala w związku z pandemią. Szpital posiada 203 sale chorych. 

Tymczasem w województwie podlaskim we wtorek potwierdzono zakażenie koronawirusem u 5 kolejnych osób. To: 

  • starszy mężczyzna z powiatu wysokomazowieckiego, izolacja domowa
  • dziecko z powiatu wysokomazowieckiego, izolacja domowa
  • starsza kobieta z powiatu wysokomazowieckiego, izolacja domowa
  • starszy mężczyzna z Białegostoku, hospitalizowany w USK w Białymstoku 
  • nastolatek z powiatu białostockiego, przebywa w izolacji domowej

W sumie w województwie podlaskim liczba zakażonych wzrosła do 332 osób. Z tej grupy 69 uznaje się za wyleczone, a 3 osoby po zakażeniu zmarły. 

W Łomży i powiecie po skutecznej izolacji osób chorych i braku nowych zakażeń od ponad tygodnia powoli spada liczba osób objętych obowiązkową kwarantanną w związku z podejrzeniem zakażenia koronarirusem. Jak informuje Julia Gulanowska, z Sanepidu w Łomży w całym regionie łomżyńskim we wtorkowy poranek na kwarantannie były 254 osoby – 113 w Łomży i 141 na terenie 9 gmin tworzących powiat łomżyńskim. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę