Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Cztery nowe przypadki koronawirusa w Podlaskiem.

Główne zdjęcie
Komunikat PUW z 8 kwietnia godz. 10.00

W środę rano poinformowano o czterech kolejnych, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Zakażenia dotyczą przede wszystkim regionu Bielska Podlaskiego. W sumie w województwie podlaskim liczba osób zakażonych wzrosła do 131. W Łomży i powiecie łomżyńskim od soboty nie wzrasta liczba osób zakażonych. Wzrosła za to liczba osób objętych kwarantanną. Teraz jest w niej 480 osób.

Nowe, potwierdzone w środę 8 kwietnia przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim to: 

1.       Młoda kobieta z Białegostoku, izolacja domowa

2.       Starsza kobieta z powiatu bielskiego, izolacja domowa

3.       Starszy mężczyzna z powiatu bielskiego, izolacja domowa

4.       Starsza kobieta z powiatu bielskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Bielsku Podlaskim

Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie podlaskim  wzrosła do 131. W tej grupie jest 30 osób z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Ta liczba nie zmienia się od soboty. Z tej grupy osób cztery przebywają w szpitalu. Trzy zostały wyleczone, a pozostali znajdują się w izolacji domowej lub w izolatorium, które wojewoda wyznaczył w hostelu MOSiR przy ul. Zjazd.    

Według danych łomżyńskiego sanepidu dziś wzrosła w stosunku do wczoraj liczba osób objętych kwarantanną w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Julia Gulanowska podaje, że w samym mieście objętych jest nią 238 osób, a na terenie 9 gmin tworzących powiat łomżyński 242 osoby. 

Lokalne służby sanitarne ciągle jeszcze prowadzą działania związane z ustaleniem kolejnych osób,  które miały bezpośredni kontakt z Jackiem Rolederem p.o. dyrektora szpitala w Łomży, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. 

W Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła dziś do 5000. W tej grupie jest 136 osób, które zmarły. Według danych Ministerstwa zdrowia do wczoraj wyzdrowiało 191 osób zakażonych koronawirusem.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę