Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

06.04.2020 Już niedługo Wielkanoc

Serdecznie witamy w poniedziałek!

Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy to doskonała pora, aby spędzić czas z rodziną. Szczególnie w tak wyjątkowej sytuacji, kiedy musimy zostać w domu. Dużo radości czerpią z nich dzieci, które mogą wykazać się kreatywnością malując jajka, przygotowując kolorowe karty świąteczne i powygłupiać się w Lany Poniedziałek. Polecamy Wam wykorzystać ten czas maksymalnie, włączając się do zabawy.

 

Dzisiaj trochę poćwiczymy. Poniżej przedstawiamy propozycje  ćwiczeń  i zabaw. Powodzenia!

 

Temat: Zabawy z wielkanocnym zajaczkiem.

 

1.Zabawa ruchowa „Zające, baranki i kurczaczki”. Dzieci naśladują ruchem sposób poruszania się zajączków – podskoki w przysiadzie, baranków – czworakowanie, kurczaczków – drobne kroczki i wymachiwanie rąk. Podczas ćwiczeń naśladują głosem zwierzęta: kic-kic, beee, pi-pi.

 

2.Ćwiczenie z elementem skoku ,,Skoki zająca”. Dzieci naśladują ruchy zająca, przenosząc ręce do przodu z jednoczesnym prostowaniem nóg.

 

3. Ćwiczenie mięśni brzucha ,,Jazda na rowerze”. Dzieci leżą na plecach z nogami ugiętymi i uniesionymi nad podłogę. Naśladują jazdę na rowerze, zataczając jednocześnie stopami obszerne koła. Jadą w normalnym tempie, potem powoli (pod górkę) i szybko (z górki).

 

4. Ćwiczenie równowagi ,,Bociany na łące”. Dzieci stają wyprostowane i naśladują bociana, unosząc jedną nogę do góry z jednoczesnym rozłożeniem rąk w bok. Starają się utrzymać się w tej pozycji jak najdłużej. Zmieniają nogę i powtarzają ćwiczenie kilkakrotnie.

 

5. Ćwiczenie stóp ,,Stopa za stopą”. Dzieci chodzą po sali stopa za stopą, odliczając po sześć stóp, a następnie stają na jednej nodze jak bocian, z jednoczesnym uniesieniem rąk. Powtarzając ćwiczenie, odmierzają sześć stóp i zmieniają nogę, na której stał bocian.

 

6.Zabawa ruchowa z elementem równowagi ,,Kto potrafi”

Dzieci próbują utrzymać równowagę podczas następujących czynności:

– rysowania na podłodze kółka palcami stóp;

– stania na jednej nodze jak bocian;

– podnoszenia kolana i przekładania pod nim woreczka;

– stania na jednej nodze i próby klaśnięcia nad głową;

– chodzenia z woreczkiem na głowie;

– chodzenia z woreczkiem na stopie;

– obracania się dookoła i stania na jednej nodze.

7. Zabawa ortofoniczna „Ptasie rozmowy”

Dzieci wymieniają nazwy i naśladują odgłosy ptactwa domowego: pi-pi, ko-ko, ko-ko-dak, kwa-kwa, gę-gę, gul-gul-gul, kukuryku.  Naśladują ptaki z różną głośnością zgodnie ze wskazaniami rodzica (głośno – dłonie daleko od siebie, coraz ciszej – dłonie zbliżają się do siebie).

 

8. Ćwiczenie wyciszające „Marsz”. Maszerowanie po obwodzie koła z jednoczesnym głośnym przeliczaniem kroków do sześciu, następnie zatrzymują się na chwilę i znów maszerują. Na koniec dzieci uśmiechają się do rodziców!

 

Zachęcamy rodziców i dzieci  do zrobienia ozdób wielkanocnych!

 

Ozdoby wielkanocne - kurczak i zajączek

https://www.youtube.com/watch?v=ZzwEPHfnsEM

 

Pozdrawiamy. Życzymy udanej zabawy!

p. Marylka i p. Asia

 

Pokoloruj obrazki wielkanocne!

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
nie, 05 kwietnia 2020 23:27
Data ostatniej edycji: nie, 05 kwietnia 2020 23:32:51

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę