Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Szybko przybywa osób na kwarantannie

O ponad 30 zwiększyła się wczoraj w Łomży i powiecie łomżyńskim liczba osób objętych kwarantanną w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem. W czwartkowy poranek było to już 355 osób, a pracownicy sanepidu analizują możliwość objęcia nią kolejnych osób w związku z potwierdzeniem wczoraj wieczorem zakażenia u dwójki kolejnych mieszkańców regionu.

W czwartkowe przedpołudnie – zgodnie z oficjalnymi komunikatami – w województwie podlaskim  potwierdzonych było 10 przypadków zakażenia koronawirusem. Pięć z nich dotyczyło Łomży i powiatu łomżyńskiego. 

Pierwszy potwierdzony laboratoryjnymi badaniami przypadek koronawirusa w regionie ogłoszono w sobotę 21 marca. Był to mężczyzna  w średnim wieku. Następnego dnia – w niedziele - poinformowano o potwierdzeniu zakażenia u kobiety w średnim wieku, a w poniedziałek u  starszego mężczyzny, który wrócił do kraju ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Ten mężczyzna ze względu na stan zdrowia trafił do szpitala.
Dwa kolejne potwierdzania zakażenia u mieszkańców „z powiatu łomżyńskiego” przyszły wczoraj wieczorem. Najpierw poinformowano o wykryciu wirusa u mężczyzny, a kilka godzin później u kobiety. Jak informowano oboje są „w sile wieku”, a stan ich zdrowia nie wymagał hospitalizacji. 

W związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem służby sanitarne z Łomży ustają osoby z najbliższego ich kontaktu. Te osoby będą objęte obowiązkową 14-dniową kwarantanną. 
W skali całego województwa podlaskiego do czwartkowego przedpołudnia taką kwarantanną było objętych już 3381 osób. W tej grupie jest 355 mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego. Julia Gulanowska z Sanepidu podaje, że 220 z nich to mieszkańcy Łomży, a 135 to mieszkańcy gmin powiatu łomżyńskiego.
- Z pięciu osób, u których potwierdzono zachorowania na COVID-19 w tej chwili trzy osoby przebywają w szpitalu - dodaje. 
 
Policjanci, którzy od kilku dni sprawdzają czy mieszkańcy należycie realizują obowiązek kwarantanny domowej, podają, że wczoraj w całym województwie miało dojść do 9 jej naruszeń. Żaden z przypadków nie dotyczył Łomży, ani powiatu łomżyńskiego.    


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę