Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Oddział szpitala w Kolnie zamknięty przez... podejrzenie zarażenia koronawirusem

Główne zdjęcie
Szpital w Kolnie

Oddział Wewnętrzny Szpitala Ogólnego w Kolnie został tymczasowo zamknięty. Jest to związane z podejrzeniem zarażenia koronawirusem u jednego z pacjentów placówki. - Nie są przyjmowani pacjenci oraz personel Oddziału nie może opuścić Szpitala do czasu otrzymania wyników testów u pacjenta podejrzanego o zakażenie koronawirusem – przekazuje Tadeusz Klama starosta kolneński.

Do tej pory w kolneńskim szpitalu było trzech pacjentów z podejrzeniem koronawirusa i wszyscy trafili do łomżyńskiego szpitala z kolneńskiej Izby Przyjęć.
- Ten pacjent najpierw został przyjęty na Oddział Wewnętrzny, a dopiero potem wykazał objawy, które skłoniły lekarzy do wykonania badań – mówi starosta kolneński w przekazanym komunikacie. - U poprzednich kolneńskich pacjentów badania nie potwierdziły zarażania. Miejmy nadzieje, że i w tym przypadku również tak będzie. Ale, żeby zachować wszystkie standardy i zadbać o bezpieczeństwo pracowników Szpitala, pacjentów i mieszkańców Powiatu, zdecydowaliśmy się na zamknięcie oddziału do czasu otrzymania wyników badań.

Jak informuje starosta pacjent z podejrzeniem zarażenia koronawirusem został przewieziony przystosowaną do tego karetką do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Łomży i nie wymagał respiroterapii.

Starosta kolneński zapewnia, że tutejszy szpital posiada w tej chwili wystarczającą ilość środków ochrony indywidualnej. Na Izbie Przyjęć pielęgniarki i lekarze są zaopatrzeni w maseczki hepa, kombinezony, fartuchy i rękawice.
- Osoba, która miała bezpośredni kontakt z podejrzanym pacjentem była dobrze zabezpieczona - czytamy w komunikacie w którym starosta kolneński podaje także, że pozostałe oddziały szpitala w Kolnie pracują normalnie. - Ten przypadek pokazuje nam jak ciężką pracę wykonują pracownicy szpitala. Dlatego apeluję do wszystkich: jeżeli będziecie badani, traficie do lekarza czy szpitala - bądźcie szczerzy. Jest taka akcja: NieKlamRatownikom. Nie ukrywajcie tego, że wróciliście zza granicy, że mieliście kontakt z kimś kto jest na kwarantannie, albo że macie wysoką temperaturę. Szczerość gwarantuje bezpieczeństwo ratowników i pacjentów - dodaje Klama.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę