Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Koronawirus... coraz więcej osób w obowiązkowej kwarantannie

Rośnie liczba osób, które kierowane są na kwarantannę w związku z możliwością zakażenia koronawirusem. Tylko w Łomży i powiecie łomżyńskim w tej chwili taką kwarantanną objętych jest 155 osób - podaje Kamila Ausztol z Biura Wojewody Podlaskiego. Przypomnijmy, że wcześniej w sobotę i niedzielę służby informowały o potwierdzeniu zakażenia COVID-19 u dwóch osób z powiatu łomżyńskiego. One przebywają w domach. Kolejna osoba jest hospitalizowana z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19.

O pierwszym przypadek koronawirusa w okolicy Łomży służby poinformowały w sobotnie popołudnie. Zakażenie dotyczyło mężczyzny w średnim wieku z powiatu łomżyńskiego. Stan pacjenta był na tyle dobry, że nie potrzebna była hospiotalizacja. 
- Mężczyzna przebywa w kwarantannie domowej- taką decyzję po podjął lekarz zbadaniu mężczyzny – podała Anna Dzierszko, rzecznik prasowy wojewody. 
W niedzielę po godzinie 21. poinformowano o potwierdzeniu zakażenia u kobiety w średnim wieku z powiatu łomżyńskiego. Jak podano w komunikacie kobieta jest w dobrym stanie i przebywa w kwarantannie domowej, a nie szpitalu. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. 

Kamila Ausztol z Biura Wojewody Podlaskiego w poniedziałkowe południe podawała, że w powiecie łomżyńskim obecnie są dwie osoby zakażone COVID-19, oraz że jedna jest hospitalizowana z powodu podejrzenia zakażenia.
W mieście i na terenie powiatu łomżyńskiego w zleconej przez służby sanitarne kwarantannie przebywa obecnie już 155 osób. To więcej niż znajduje się pod tzw. „nadzorem epidemiologicznym”. Tych ostatnich jest 120 osób. 

Z kwarantanną wiążą się obowiązki. To m.in. zakaz opuszczania miejsca, w którym ją się odbywa. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo całej reszcie społeczeństwa - bliskim, czy sąsiadom. Od kilku dni policjanci sprawdzają miejsca pobytu osób przebywających w kwarantannie. Za złamanie kwarantanny może być nałożony mandat do 5 tysięcy złotych.

W całym województwie podlaskim, według danych na godzinę 11.00 liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wynosi to sześć osób. 14 osób z podejrzeniem zakażenia jest hospitalizowanych, a kwarantanną zostało objętych  już 1117 osób. 
Podlaski Urząd Wojewódzki podał, że dotychczas w województwie wykonano  545 testów mających wykryć groźnego wirusa.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę