Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

UWAGA KRWIODAWCY – POTRZEBNA KREW!

W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, zwracamy się do Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób, które o ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce w celu oddania krwi. W Łomży krew można oddać w ambulansie, który parkuje przy Galeria Łomża (Stokrotka), przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z Zawadzką.

- Apelujemy o oddawanie krwi, ponieważ jest ona potrzebna szczególnie teraz – czytamy w komunikacie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, pod który podlega także oddział w Łomży. Ze względu na przekształcenie łomżyńskiego szpitala w szpital zakaźny do leczenia chorych z koronawirusem, zamknięto punkt poboru krwi. Od Ubiegłego tygodnia w zamian podstawiono ambulans krowiodawczy. On parkuje przy Galeria Łomża, w okolicy Ronda Solidarności. W tym tygodniu krew będzie można oddawać tu do środy 25 marca w godzinach 8:00-13:00.
Według najnowszych danych RCKiK pilnie potrzebna jest krew grup: 0 Rh-, 0 Rh+ oraz A Rh-. Potrzeba jest także krew grup: A Rh+, B Rh-, AB Rh- oraz AB Rh+. 

Z użytecznego punktu widzenia najbardziej oczekiwana jest krew grupy O RhD- (ujemne), gdyż w nagłych wypadkach, przy braku krwi właściwej grupy, może być przetoczona każdemu biorcy. Problem polega na tym, że jest to jedna z rzadziej występujących grup krwi. Posiada ją zaledwie ok. 7 proc. Polaków.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę