Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Postąpili zgodnie... ze starym planem

Główne zdjęcie
„Wojewódzki Plan Działania na Wypadek Wystąpienia Epidemii w Województwie Podlaskim na lata 2018-2020”.

Pierwszy pacjent z województwa podlaskiego, u którego wykryto koronawirusa przebywa w szpitalu na białostockich Dojlidach. To znajdujący się przy ul. Żurawiej „szpital zakaźny” formalnie stanowiący wyodrębnioną część Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. To ta placówka jako pierwsza z województwa podlaskiego pojawiał się na ministerialnej liście szpitali, które miałby być przekształcone w szpitale jednoimienne ds. koronawirusa. Następnego dnia listę podmieniono i na niej zamiast USK w Białymstoku był już Szpital Wojewódzki w Łomży.

O pierwszym przypadku wykrycia koronawirusa w województwie podlaskim poinformowano w wczoraj po godzinie 21. Podlaski Urząd Wojewódzki komunikował, że „to mężczyzna w sile wieku, jest hospitalizowany”. Nie podano w którym szpitalu znajduje się pacjent, ale apelowano „o uszanowanie prywatności pacjenta”.
Poinformowano, że rodzina pacjenta jest objęta nadzorem epidemiologicznym przez powiatowego inspektora sanitarnego. 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że to pacjent z powiatu białostockiego. Badania potwierdzające wykrycie u niego koronawirusa przeprowadzono w uruchomionym kilka dni temu labolatorium w Białymstoku. Co ważne pacjent ten - według nieoficjalnych informacji - przebywa w szpitalu przy ul.  Żurawiej w Białymstoku. Skierowanie tam pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem jest jak najbardziej uzasadnione. To szpital specjalistyczny. Procedurę lokowania w nim „w pierwszej kolejności pacjentów z podejrzeniem choroby zakaźnej szczególnie niebezpieczniej” wpisane jest w „Wojewódzkim Planie Działania na Wypadek Wystąpienia Epidemii w Województwie Podlaskim na lata 2018-2020”. 

Przypomnijmy wczoraj wieczorem wojewoda podlaski wyznaczył drugi w województwie podlaskim, obok szpitala w Łomży,  szpital jednoimienny ds. walki z koronawirusem. Ma nim być Szpital MSWiA w Białymstoku. 

Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia w całym kraju liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem wynosi 246. W tej grupie jest 5 osób, które zmarły. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę