Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Drugi szpital jednoimienny ds. koronawirusa wyznaczony w Białymstoku

Szpital MSWiA w Białymstoku na mocy decyzji wojewody podlaskiego z dn. 17 marca 2020 roku (dziś – dop.red.) zostanie przeprofilowany w jednoimienny szpital zakaźny – podał kilkanaście minut temu Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku. - To druga tego typu placówka w regionie po Szpitalu Wojewódzkim w Łomży – dodano w komunikacie zaznaczając, że „mając na uwadze wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2, niezbędne jest zwiększenie świadczeń opieki zdrowotnej dla osób z podejrzeniem zakażenia lub choroby zakaźnej COVID-19 w celu zapewnienia tym osobom właściwego dostępu do diagnostyki i leczenia.”

- Przekształcenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku im. Mariana Zyndrama Kościałkowskiego w jednoimienny szpital zakaźny ma na celu zwiększenie dostępności świadczeniobiorców do leczenia choroby zakaźnej COVID-19. To usprawni przede wszystkim proces diagnozowania, hospitalizowania i leczenia osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 – czytamy w komunikacie PUW

Zaznaczono w nim, że wojewoda podlaski wydał decyzję zgodnie z art.. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374).

Jak czytamy w komunikacie harmonogram przekształcenia będzie ujęty w odrębnym poleceniu.

Na razie nie wiadomo czy dzisiejsza decyzja wojewody ma związek z protestem personelu szpitala w Łomży. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę