Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Stroje ochronne przeciwko koronawirusowi?

- Dziś sieć szpitali jednoimiennych zostanie zaopatrzona w sprzęt ochrony osobistej – zapewniał na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Tymczasem pracownicy łomżyńskiego szpitala przekonują, że placówka nie jest przygotowana do pełnienia funkcji szpitala zakaźnego do walki z koronawirusem. Otrzymali pierwsze ubrania ochronne, które mają ochronić ich przed zakażeniem. To kombinezony w rozmiarach XXL i przyłbice chroniące twarz, które sprzedawano jako artykuły spawalnicze.

Przesłane do redakcji zdjęcia dostarczonego do szpitala „sprzętu ochrony osobistej” to nie fotomontaże czy fake newsy. Pracownicy szpitala mówią, że chcą pokazać jak wygląda to naprawę. Powtarzają, że są gotowi leczyć chorych pacjentów, ale szpital nadal nie jest do tego przygotowany.      Nawet przekazane stroje ochronne, które mają być wielokrotnego użytku, nie są dostosowane do potrzeb np. pielęgniarek. Poza tym nadal nie ma długich rękawiczek,  nie ma okularów, masek na twarz. Jeden z oddziałów otrzymał za to kilka przyłbic chroniących głowę. To artykuły spawalnicze.

Do tej pory w województwie podlaskim nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. Według stanu na godzinę 11.00 w szpitalach przebywa obecnie 11 osób wobec których zachodzi podejrzenie, ze mogą być zakażone koronawirusem. W tej grupie jest jedna osoba, która nocą trafiła do szpitala w Łomży. To obecnie jedyny pacjent w tym szpitalu. 
Według danych PUW w województwie podlaskim 76 osób jest objętych kwarantanną, a 426 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory do badań na obecność koronawirusa pobrano 135 próbek. 
- Wszystkie przeprowadzone testy dały wynik ujemny. Jeśli sytuacja się zmieni, na pewno o tym poinformujemy – podał w komunikacie Podlaski Urząd Wojewódzki.

Minister zdrowia informował, że liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 150 osób zakażonych. 
- Przygotowujemy się, że w tym tygodniu liczba ta może wzrosnąć do czterocyfrowego wyniku – powiedział Łukasz Szumowski w trakcie przedpołudniowej konferencji prasowej. - Działamy w bardzo trudnym reżimie kwarantanny całego społeczeństwa. Polacy zachowują się odpowiedzialnie, przestrzegają zasad kwarantanny, to jest budujące - dodawał. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę