Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Lekarz ze szpitala do mieszkańców: Ogromna prośba - siedźcie w domu, a my walczymy!

Paweł Sobczyński to lekarz rezydent Szpitala Wojewódzkiego w Łomży i kolejny łomżyński medyk, który w związku z nieprzygotowaniem łomżyńskiego szpitala do pełnienia funkcji szpitala zakaźnego do walki z koranawirusem, apeluje do mieszkańców: Nie narażajcie się na kontakt z innymi ludźmi, którzy mogą być potencjalnych źródłem zakażenia. Tylko w ten sposób możecie pomóc nam lekarzom, pielęgniarkom i całemu personelowi szpitala w walce z wirusem. To jedyne wyjście, aby zminimalizować ilość zachorowań w naszym regionie.

Oto przejmujący wpis jaki lekarz zamieścił w niedzielne popołudnie na FB. 

Drodzy mieszkańcy mojego wspaniałego miasta. Wielokrotnie pisałem już na fb, że my jako personel łomżyńskiego szpitala zupełnie nie jesteśmy przygotowani na pełnienie funkcji szpitala zakaźnego. W mediach informują Państwa, że jesteśmy w pełni gotowi, wszyscy nam pomogą, będziemy mieli wszystko czego nam do pracy potrzeba. Kłamią, cały czas kłamią. Brakuje nam wszystkiego!

Kilka faktów w liczbach. Mamy 2 lekarzy chorób zakaźnych, 6 anestezjologów, 17 respiratorów dla osób dorosłych.

Jako personel oddziału anestezjologii i intensywnej terapii mamy do dyspozycji:

0 kombinezonów ochronnych,

40 maseczek budowlanych,

16 przyłbic oraz

ochraniacze na buty z automatu.

O tak właśnie jesteśmy przygotowani na walkę z koronawirusem.

Jesteśmy tego świadomi, że po kilku tygodniach pracy w takich warunkach sami staniemy się pacjentami, a Państwem niestety nie będzie miał się kto zająć.

Także drodzy mieszkańcy naszego pięknego miasta Łomża oraz mieszkańcy okolic bardzo proszę zostańcie w domu. Nie narażajcie się na kontakt z innymi ludźmi, którzy mogą być potencjalnych źródłem zakażenia.

Tylko w ten sposób możecie pomóc nam lekarzom, pielęgniarkom i całemu personelowi szpitala w walce z wirusem. To jedyne wyjście, aby zminimalizować ilość zachorowań w naszym regionie.

Ogromna prośba - siedźcie w domu, a my walczymy! Trzymajcie się ciepło i dużo zdrowia! 

źródło: https://www.facebook.com/psobcz/posts/3026915567358679?hc_location=ufi


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę