Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Decyzja zapadła. Po 12. rozpoczyna się ewakuacja pacjentów szpitala w Łomży

Główne zdjęcie
Marcin Sekściński, wicewojewoda podlaski

Decyzja zapadła. Szpital wojewódzki w Łomży został wskazany przez pana ministra (ministra zdrowia – dop. red.) do tego, aby zabezpieczyć społeczeństwo, ludzi zagrożonych koronawirusem, którzy będą w przyszłości. Teraz przed nami poważne zadanie przeprowadzenia bezpiecznej ewakuacji pacjentów i przygotowania szpitala do pełnienia tej funkcji – mówił w sobotnie przedpołudnie wicewojewoda podlaski Marcin Sekściński.

- Decyzja zapała ja jej nie komentuję – odnosił się wicewojewoda do pytań dziennikarzy dlaczego zmieniono wskazanie, przekształcony na zakaźny ma być Szpital Wojewódzki w Łomży, a nie jak pierwotnie informowano Uniwersytecki Szpital Klinicznego w Białymstoku. 

Wicewojewoda nie chciał się odnosić do wczorajszej wypowiedzi pełniącej obowiązki dyrektora szpitala dr. Joanna Chilińska, że szpital w Łomży nie jest gotowy na przekształcenie w szpital zakaźny. 
- Szpital musi być gotowy na to.  To jest sytuacja dynamiczna, sytuacja bezprecedensowa, trudna, kryzysowa, proszę o wyrozumiałość i spokój – mówi wicewojewoda. 

Marcin Sekściński podawał także, że w szpitalu trwają przygotowania do ewakuacji pacjentów.  Od wczoraj z oddziałów wypisywani do domu są ci, którzy mogą być wypisani. Ewakuacja będzie dotyczyła – jak mówił - około 100 pacjentów, których „trzeba będzie ewakuować do szpitali wskazany w zależności od stanu pacjentów, od ich schorzeń”. 
Wicewojewoda podawał, że będą oni przewożeni do szpitali w województwie podlaskim, które jak zapewniał „są przygotowane do tego żeby przyjąć pacjentów, którzy będą stąd trafiali”.
- Myślę, że po godzinie 12. powinna zacząć się ewakuacja szpitala – dodawał wicewojewoda Sekściński. 

zobacz: Komunikat PUW: Szpital Wojewódzki w Łomży - jednoimiennym szpitalem zakaźnym w Podlaskiem


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę