Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@

Dyr. Chilińska: Żaden z dyrektorów szpitali nie jest zadowolony z tego powodu

Główne zdjęcie
Doktor Joanna Chilińska, pełniąca obowiązki dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży

Dowiedzieliśmy się, że Szpital Wojewódzki w Łomży podczas epidemii koronawirusa w Polsce mógłby stać się szpitalem zakaźnym dla całego regionu. - Tak, to prawda, taką informację dostałam wczoraj wieczorem – potwierdza doktor Joanna Chilińska, pełniąca obowiązki dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Jest to informacja ustna, niepotwierdzona na piśmie, dlatego nie będę jej komentować. Ministerstwo Zdrowia o godzinie 14. ma podać listę szpitali, wskazanych jako szpitale zakaźne do walki z koronawirusem SARS-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19.

Wojewoda Bohdan Paszkowski z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku przekazywał telefonicznie dr Joannie Chilińskiej wstępną informację o takiej możliwości. - Żaden z dyrektorów szpitali nie jest zadowolony z tego powodu, że kierowana przez niego placówka lecznicza miałaby zostać przekształcona w całości na szpital zakaźny – uchyla się od komentarza dr Joanna Chilińska, rekomendując cierpliwość do godziny 14., kiedy to Ministerstwo Zdrowia ma ogłosić listę szpitali.

Najprawdopodobniej, gdyby potwierdziła się informacja o przekształceniu łomżyńskiego szpitala w „zakaźniak” dla całego - lub części - województwa podlaskiego na czas walki z szybko postępującą epidemią koronarowirusa w Polsce, potrzebna byłaby ewakuacja wszystkich pacjentów oddziałów. Szpital Wojewódzki w Łomży obecnie dysponuje 535 łóżkami, licząc łącznie ze stanowiskami szpitalnego oddziału ratunkowego SOR, do dializoterapii na nefrologii i chemioterapii na onkologii.

Mirosław R. Derewońko 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę