Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Więcej chętnych na dyrektora szpitala w Łomży

Główne zdjęcie
Szpital wojewódzki w Łomży

Do wczoraj mogli zgłaszać się kandydaci chcący zostać dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. To drugi konkurs ogłoszony, po tym jak w poprzednim komisja konkursowa nie wybrała żadnej z dwóch kandydatek. Tym razem zainteresowanie pracą jest większe. Jak informuje Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy marszałka województwa, do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku wpłynęło pięć ofert.

Poszukiwania nowego dyrektora szpitala w Łomży trwają od kilku miesięcy. W listopadzie, po 7 miesiącach zarządzania placówką, rezygnację złożył Mariusz Obrycki. Formalnie funkcję dyrektora szpitala pełnił jeszcze do końca stycznia 2020 r., ale w tym czasie przebywał na długotrwałym zwolnieniu lekarskim. Od początku lutego oficjalnie obowiązki dyrektora szpitala pełni dr Joanna Chilińska, wieloletnia wicedyrektor szpitala ds. pielęgniarstwa. To jedyna osoba, która została w kierownictwie szpitala, po odejściu we wrześniu ubiegłego roku na emeryturę dr Hanny Majewskiej– Dąbrowskiej, wicedyrektor do spraw lecznictwa, a od tego czasu nie udało się znaleźć jej następcy.

Nie spełniły oczekiwań
Dr Joanna Chilińska była też jedną z kandydatek na nowego dyrektora. Do konkursu przystąpiła z byłą poseł Bernadetą Krynicką (PiS), która po zakończonej kadencji wróciła do pracy w szpitalu, gdzie objęła stanowisko kierownika Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych. W połowie lutego obie kandydatki stanęły przed komisją konkursową, która miała wybrać najlepszego kandydata na nowego dyrektora łomżyńskiego szpitala. Nieoczekiwanie konkurs zakończył się bez rozstrzygnięcia, a kandydatki miały nie spełnić oczekiwań członków komisji. 

Będzie z kogo wybrać?
Zarząd województwa podlaskiego, który pełni funkcje właścicielskie wobec łomżyńskiego szpitala, ogłosił ponowny konkurs. Kandydaci na fotel dyrektora mogli zgłaszać się do wczoraj. Jak się okazuje, tym razem, konkurs cieszył się większą popularnością niż za pierwszym razem. Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy marszałka województwa podaje, że wpłynęło pięć ofert.  
- Na razie nie jest znany termin posiedzenia komisji konkursowej, która będzie otwierała koperty z ofertami  – mówi Smaczna-Jórczykowska. 
To ta sama komisja, która w lutym oceniała kandydatury dr Joanny Chilińskiej i byłej poseł Bernadety Krynickiej. Na jej czele stoi marszałek województwa Artur Kosicki (PiS). W jej składzie nie ma nikogo z Łomży, Radę Społeczną szpitala reprezentuje Adam Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego, także z PiS. 

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży zapewnia specjalistyczną opiekę medyczną mieszkańcom Łomży, powiatu łomżyńskiego oraz wszystkich innych powiatów zachodniej części województwa podlaskiego. To także największy zakład pracy w mieście. Zatrudnia ponad 1100 osób na umowy o pracę i prawie 200 osób na umowy cywilno-prawne - to głównie lekarze. Ubiegłoroczne przychody szpital wyniosły niespełna 140 mln zł, koszty operacyjne na 31 grudnia przekraczały 152 mln zł. Po doliczeniu dotacji i pozostałych przychodów operacyjnych strata szpitala na koniec roku wyniosła (-) 4,5 mln zł. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę