Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Grajewianie podróżowali autobusem z polskim pacjentem „0”

W grajewskim szpitalu przebywa małżeństwo z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Para podróżowała autobusem z Niemiec do Polski i mieli potencjalny kontakt z mężczyzną, u którego potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. On przebywa w szpitalu z Zielonej Górze. Jak poinformował portal wyborcza.pl Białystok małżeństwo z Grajewa przebywa w izolatce na obserwacji i nie ma żadnych objawów choroby. Wyniki pobranych próbek mają być znane w piątek (6 marca) po południu.

Jak opisuje portal Polak zakażony koronawirusem wjechał kraju rankiem 29 lutego autokarem firmy Sindbad, który jechał z Düsseldorfu. Pasażer wysiadł w Słubicach. Tam w tym czasie zjeżdżają się autokary tej firmy z odnóg obejmujących wszystkie większe niemieckie miasta – od Monachium w Bawarii po Zagłębie Ruhry. W Słubicach odbywają się  przesiadki pasażerów pomiędzy poszczególnymi autokarami, które po 15 minutach rozjeżdżają się po Polsce, jadąc na sześciu liniach – do Szczecina, do Gdańska przez Koszalin, do Tczewa przez Gorzów Wlkp. i Chojnice, do Elbląga przez Bydgoszcz i Grudziądz, do Giżycka przez Poznań, Toruń i Olsztyn, do Suwałk przez Olsztyn i Pisz oraz do Białegostoku przez Włocławek, Płock, Ciechanów i Ostrołękę.

Sindbad i sanepid twierdzą, że mają pełne listy pasażerów, a służby ustalają, na jakim etapie podróży wsiedli do autobusu, czy mieli kontakt z zakażonym mężczyzną. Jeśli tak, wszystkie mają zostać poddane kwarantannie. W tej grupie było także małżeństwo, które trafiło z podejrzeniem zakażenia koronawirusem do grajewskiego szpitala.

zobacz wyborcza.pl Białystok: Koronawirus. Dwie osoby z podejrzeniem zakażenia w Grajewie. Podróżowały z pacjentem "0"


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę