Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Wyniki na obecność koronawirusa są ujemne

Główne zdjęcie
Drzwi do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

- Wprowadziliśmy całkowity zakaz odwiedzin chorych we wszystkich oddziałach szpitalnych, ze względu na bezpieczeństwo naszych pacjentów – informuje doktor Joanna Chilińska, p.o. dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, gdzie od wtorku przebywa w izolatce kobieta z podejrzeniem wystąpienia koronawirusa. - W czwartek poznaliśmy wyniki badania z laboratorium Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie: są ujemne na obecność koronawirusa. W piątek lekarze zdecydują, czy pani będzie izolowana. Co do wizyt: wyjątkiem są rodzice, opiekujący się dziećmi na oddziale pediatrycznym, i opiekunowie osób niepełnosprawnych. Drzwi na oddziały mają być pozamykane.

Dyrektor Chilińska przypomina, że chorzy podczas hospitalizacji są w grupie osób podwyższonego ryzyka jako osłabione chorobą i bardziej podatne na zarażenie koronawirusem, ale również grypą i infekcjami grypopodobnymi. W szpitalu codziennie odbywają się spotkania specjalistów z zespołu do spraw kontroli zakażeń szpitalnych i ordynatorów oddziałów, których dotyczy epidemia. Przede wszystkim - oddziały obserwacyjno-zakaźny i płucny. Uzgadnia się procedury przyjęcia pacjentów z urazami i podejrzeniem koronawirusa, a dotyczy to zwłaszcza oddziału: ortopedyczno-urazowego, chirurgicznego, bloku operacyjnego, szpitalnego oddziału ratunkowego oraz oddziału intensywnej opieki medycznej (OIOM). - Prosimy pacjentów, którzy mają takie objawy, jak gorączka, duszności i kaszel, aby kierowali się bezpośrednio do izby przyjęć oddziału zakaźnego – apeluje dr Chilińska, prosząc, aby kichający i kaszlący nie udawali się na SOR, znajdujący się po prawej stronie gmachu, patrząc od wejścia głównego z szyldem. Izba przyjęć oddziału zakaźnego znajduje się po stronie lewej, czyli tam, gdzie wjazd na dziedziniec szpitalny i podjazd z tabliczką informacyjną. Dyrektor szpitala prosi pacjentów z objawami i ich bliskich, żeby zachowali spokój, nie popadali w panikę i przed wyjściem z domu zadzwonili pod numery informacyjne: 86 473 33 36 (pielęgniarki) albo 86 473 33 58 (lekarze). Telefony działają całodobowo i ułatwiają sprawne zarządzanie pracą oddziału.

Z powodu przeciwdziałania epidemii koronawirusa wszyscy pracownicy szpitala zobowiązani są do uczestnictwa w godzinnym szkoleniu, by dowiedzieć się, jak zabezpieczyć się i zmniejszyć ryzyko.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę