Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Detoks alkoholowy - od tego zaczyna się abstynencja

W przeciwieństwie do alkoholików, których w Polsce jest ok. 800 tysięcy i 3 milionów osób spożywających alkohol w sposób szkodliwy abstynentów jest niewielu. Szacuje się, że wśród mężczyzn nie pije ok.10% badanych osób, a pań ok. 20%. Alkohol potrafi zawładnąć życiem i uzależnić. Jak zacząć odzyskiwać kontrolę? W artykule dowiesz się o detoksie alkoholowym, jego wykonaniu w klinice i efektach.

Dlaczego alkoholicy wykonują detoks alkoholowy?

Brak wiedzy na temat metod leczenia alkoholizmu (jedną z nich jest detoks alkoholowy) to częsty powód zaniechania terapii. Polacy znają podstawową wiedzę na temat skutków choroby alkoholowej i możliwych schorzeniach. Co w przypadku rozpoznania objawów uzależnienia? Z tym może być już trudniej, ponieważ alkoholizm ma wiele twarzy. Pojęcie detoksu łączone jest z procesem odchudzania, dietą i ogólnym oczyszczeniem z toksyn. W przypadku leczenia alkoholizmu również ma swoje zastosowanie, ale forma wykonania jest zupełnie inna. W jaki sposób detoks alkoholowy wspiera alkoholików w trzeźwości? Uzależnienie rozwija się przez jakiś czas, a nie następuje nagle. W pewnym momencie, zanim detoks alkoholowy zostanie wykonany, płyn etylowy decyduje o wyglądzie codzienności i sposobach działania. Chęć napicia się wygrywa, a stała nietrzeźwość uniemożliwia logiczne myślenie. Właśnie po to jest detoks alkoholowy. Aby oczyścił wnętrze człowieka z alkoholu, który ogranicza i zaburza sposób myślenia. Dodatkowo regeneruje. Lepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne pomaga w kontynuowaniu drogi do abstynencji. Detoks alkoholowy to nie koniec walki. Sukces zostanie osiągnięte, gdy wszystkie powody uzależnienia zostaną opanowane albo kontrolowane.

obraz_1.jpg

Jak przeprowadza się detoks alkoholowy?

Najlepszym sposobem na wykonanie skutecznego detoksu alkoholowego jest zgłoszenie się do specjalistycznej kliniki. Wtedy można być pewnym, że zabieg zostanie przeprowadzony prawidłowo i skutecznie. Bezpieczny detoks alkoholowy we Wrocławiu, jak i pozostałych miastach w Polsce jest dostępny w przychodni Nasz Gabinet, która zajmuje się kompleksowym leczeniem alkoholizmu w 11 lokalizacjach. Od czego zaczyna się wizyta? Przed detoksem alkoholowym lekarz analizuje podstawowe parametry życiowe, stwierdza poziom upojenia i wynikające z uzależnienia schorzenia. Po zweryfikowaniu wyników badań i wykluczeniu przeciwwskazań do wykonania detoksu alkoholowego zabieg się rozpoczyna. Odtrucie alkoholowe zawsze jest przygotowywane w klinice. Pacjenci nie muszą spędzać czasu w szpitalach. W przychodni mają stałą opiekę bez względu na długość detoksu alkoholowego. Zabieg bazuje na przygotowanej kroplówce specjalne z uwzględnieniem potrzeb pacjenta. Detoks alkoholowy to indywidualny sposób leczenia, dlatego uznawany jest za skuteczny. Dzięki wsparciu lekarzy nie trzeba siwrocę zastanawiać na swoim bezpieczeństwem.

Gdzie można wykonać detoks alkoholowy?

Miejsce, w którym zaczyna się terapię, jest równie ważne, co metodyka. Detoks alkoholowy we Wrocławiu, Krakowie czy też Poznaniu odbywa się w klinikach publicznych oraz prywatnych. W tych niepaństwowych łatwiej ominąć kolejki. Wiele pacjentów korzysta z oferty kompleksowego leczenia wykonywanego przez specjalistów z Naszego Gabinetu. Na początku można było zgłosić się na detoks alkoholowy we Wrocławiu, a dopiero później w innych placówkach. W każdej z nich konsultanci, jak i kadra medyczna są na najwyższym poziomie. Komfort gwarantuje specjalistyczna aparatura, nowoczesne wnętrze, ale również świadomość 100% dyskrecji.

Artykuł napisany przy współpracy z lekarzem Szymonem Walieszkiewiczem.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę